wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Na Przedmieściu Świdnickim powstał plac zabaw z prawdziwego zdarzenia! [ZDJĘCIA]

Plac zabaw ze zjeżdżalniami i przeszkodami, takimi jak: ruchomy mostek, pionowa drabinka, a także piramida linowa, po której można się wspinać i oglądać świat z wysoka. To tylko niektóre atrakcje, które powstały na wyremontowanym, dostępnym dla wszystkich skwerze u zbiegu ulic Pszennej i Jęczmiennej. Tutaj dzieci na pewno nie zaznają nudy!

Reklama

Przed przystąpieniem do prac pracownicy Zarządu Zasobu Komunalnego i rada osiedla rozmawiali z mieszkańcami o tym, jak ma wyglądać ich wspólna przestrzeń. Teraz można się przekonać na własne oczy, bo powstał tam plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko na nowym placu zabaw

Teren ogrodzony jest płotem przez, który można przejść korzystając z jednej z dwóch furtek. Kolejka do huśtawki z pewnością nie będzie długa, ponieważ dzieci mają ich do dyspozycji aż pięć. Dla energicznych maluchów są jeszcze dwie trampoliny, równoważnia typu parkur, bujaki, huśtawka równoważna i inne wyposażenie, które pozwala ćwiczyć sprawność ruchową. Bliżej ul. Pszennej stoi tajemnicza skrzynia, w której dzieci mogą zostawiać swoje zabawki, tak aby nie leżały wszędzie porozrzucane.

Zaś od strony ul. Jęczmiennej miłośnicy gry w szachy mogą wygodnie rozsiąść się na szerokich ławkach przy dużym stole do gry w szachy. Dalej znajduje się siłownia plenerowa z trzema urządzeniami do ćwiczeń i stołem do gry w tenisa stołowego. Przestrzeń sprzyja każdemu, kto chciałby odpocząć.

Liczne ławki są otoczone zielenią ze skrzyniami z trejażem dla pnączy, które, gdy tylko urosną, będą cieszyć oko. Pomyśleliśmy też o karmiących mamach, które mają do dyspozycji specjalnie zaprojektowaną ławeczkę umożliwiającą także przebranie dziecka. Zamontowaliśmy też stojaki na rowery, kosze na śmieci, oświetlenie ledowe i kosze do segregacji odpadów
Anna Olbryt z ZZK

Zieleń będzie cieszyć oko

Pielęgnacji zostały poddane istniejące drzewa, nasadzono też nowe rośliny. Gdy wiosna rozgości się już na dobre, zazielenią się tu drzewa i krzewy, m.in. klon jawor, tawuła japońska czy dereń biały. W betonowych donicach na fioletowo zakwitnie 36 szt. akebi quinaty. Na zrewitalizowanym terenie posadzono ponad 250 m kw. trawy na macie przerostowej, która zwiększy bezpieczeństwo w razie upadku.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl