wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Remonty podwórek Wrocławskich Mieszkań. Które wypięknieją w tym roku?
Pierwszy etap prac na podwórku między ulicami Jaracza – Orzeszkowej – Wyszyńskiego – Nowowiejskiej ma rozpocząć się w drugim półroczu fot. Wrocławskie Mieszkania
Pierwszy etap prac na podwórku między ulicami Jaracza – Orzeszkowej – Wyszyńskiego – Nowowiejskiej ma rozpocząć się w drugim półroczu

Kolejne wrocławskie podwórka staną się przyjemnymi, zielonymi miejscami spotkań dla mieszkańców. Jeszcze w tym roku miejska spółka Wrocławskie Mieszkania gruntownie wyremontuje dwa wnętrza na łączną kwotę ponad 6,5 milionów złotych. Zobacz, które podwórka zmienią się nie do poznania.

Reklama

Po zakończeniu prac związanych z przyłączeniem kamienicy przy ul. Sępa Szarzyńskiego 73 do sieci ciepłowniczej spółka Wrocławskie Mieszkania ogłosi przetarg na wykonawcę projektu i prac rewitalizacji podwórza między ulicami: Rozbrat - Sępa-Szarzyńskiego - Prusa. W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia, w tym naprawiony przejazd bramowy przez budynek Rozbrat 8, uporządkowany zostanie teren podwórza wraz z oznakowaniem jako strefa ruchu.

– Oprócz prac geodezyjnych zwiększymy liczbę nasadzeń i utwardzimy nawierzchnię pod miejsce zbiórki odpadów. Nad pracami remontowymi wykonawca pełnić będzie nadzór autorski i dendrologiczny, a umowa obejmie również dwuletnią pielęgnację zieleni po zakończeniu inwestycji – wyjaśnia Katarzyna Galewska, rzeczniczka Wrocławskich Mieszkań.

Wielkie remonty podwórek

Drugie wnętrze, które przejdzie metamorfozę, znajduje się w kwartale ulic: Benedyktyńska – Sępa-Szarzyńskiego – Górnickiego – Sienkiewicza. Będzie to wielki remont opiewający na kwotę ponad 6 mln zł. W 2023 r. zaplanowano też rozpoczęcie prac podwórka na Ołbinie, między ulicami: Jaracza-Orzeszkowej-Wyszyńskiego-Nowowiejską (tzw. JOWN). Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na I etap prac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont ruszy na przełomie II/III kwartału br.

Prace w 2023 rozpoczną się też we wnętrzach podwórzowych:

  • Wyszyńskiego – Prusa – Sępa-Szarzyńskiego – Sienkiewicza
  • Struga – Kraszewskiego – Zegadłowicza –Kleczkowskiej

W planie jest także budowa nowych miejsc zbiórki odpadów w obszarze ulic: Partyzantów – Waryńskiego – Dembowskiego – Potebni.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl