Jakość powietrza: dobra

4. Nowy McDonald’s koło Rynku we Wrocławiu! Restauracja powstaje przy ul. Ruskiej na Starym Mieście

Przy ul. Ruskiej 11-12 trwa remont budynku Reussenhof, w którym powstaje restauracja McDonald’s. Szyld popularnej sieci fastfoodowej pojawił się już na drzwiach wejściowych. Wytyczne w sprawie przebudowy wnętrz, w których wcześniej mieściły się m. in. delikatesy Parma, wydał miejski konserwator zabytków. Przypomnijmy, że w tej okolicy, w Rynku, działa już restauracja McDonald's.

Nowy McDonald’s koło Rynku we Wrocławiu

Informację udało nam się potwierdzić w Nadzorze Budowlanym. – Inwestorem przy ul. Ruskiej 11-12 jest McDonald’s Polska – poinformowano nas. Firma Prime Project, zarządca budynku, 21 grudnia napisała na swoim Facebooku: „Nowy najemca w kamienicy Reussenhof przy ul. Ruskiej 11-12! Z satysfakcją informujemy, że dzięki staraniom i wytrwałości działu komercjalizacji Prime Project, w zarządzanym przez nas budynku przy ul. Ruskiej 11-12 już wkrótce otworzy się kolejna we Wrocławiu restauracja McDonald’s Polska”.

Jednak w sprawie szczegółów dotyczących nowej restauracji, firma odsyła do inwestora. Wysłaliśmy pytania do biura prasowego McDonald’s Polska, czekamy na odpowiedzi.

Czterokondygnacyjny Reussenhof powstał w 1907 roku przy ul. Ruskiej 11-12, u zbiegu z ul. Kazimierza Wielkiego. Znany jest też pod nazwą Dom Handlowy Max Goldstein. Przed wojną mieściły się tu sklepy konfekcyjne, zakład produkcyjny K. Seike & Co, restauracja i wytwórnia alkoholi Gothard Meisner oraz kawiarnia Fürst Blücher.

Reussenhof przy Ruskiej i remonty

Dom handlowy w stylu secesyjno-eklektycznym zaprojektował Richard Mohr, autor projektów kilku wrocławskich willi i siedziby loży masońskiej Hermann zur Beständigkeit przy pl. Muzealnym.

Po wojnie Reussenhof był wielokrotnie przebudowywany. Generalny remont przeszedł w 2001 r. Zmieniono wówczas wygląd fasady i odkryto portal z napisem „Reussenhof” oraz datą 1907. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 4 tys. m kw.

Powiększ obraz: Na zdjęciu budynek u zbiegu ul. Ruskiej i Kazimierza Wielkiego, w którym powstaje restauracja McDonald's. Trwa remont Tomasz Hołod

Wcześniej delikatesy, teraz restauracja McDonald’s

Wcześniej mieściły się tu m.in. delikatesy Parma, bank i biuro podróży, a jeszcze wcześniej Krawiecka Spółdzielnia Pracy „Zgoda” i Zakłady Odzieżowe Wromex. Obecnie w sąsiedztwie znajduje się Santander Bank i cukiernia Łomżanka.

McDonald’s we Wrocławiu również przy Stadionie Miejskim?

Niedawno w portalu investmap.pl pojawiła się informacja, że nowa restauracja McDonald's powstanie również przy Tarczyński Arena, czyli Stadionie Miejskim na Pilczycach, przy skrzyżowaniu ulicy Królewieckiej i alei Śląska.

Przypomnijmy, że pierwszy McDonald's we Wrocławiu został otwarty w sierpniu 1993 roku w Domu Handlowym Centrum (obecnie Renoma).