3. Inwestycje
  4. Bloki zamiast McDonalda na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu? Sprawdźcie, co może powstać w tym miejscu
Na zdjęciu: McDolanld's przy ulicy Księcia Witolda, rowerzysta i zaparkowane samochody BO

Głośno zrobiło się ostatnio o złotych łukach. Najpierw pojawiły się informacje o planach budowy McDonalda pod stadionem, później o nowym przy ulicy Ruskiej, a potem pytania o przyszłość całodobowego „maka” na Kępie Mieszczańskiej. Zanim poznamy odpowiedź, miasto musi zatwierdzić plan zagospodarowania terenu, na którym stoi budynek.

Na gminnej giełdzie nieruchomości jest działka położona przy skrzyżowaniu ul. Dmowskiego i Jagiełły. Od wielu lat stoi na niej McDonald’s, który jako nieliczny w mieście jest otwarty całą dobę. Czy zbliża się jego zamkniecie, skoro nieruchomość jest na giełdzie?

Najpierw plan zagospodarowania terenu

Na pewno nie można tego wykluczyć. Zanim jednak będzie mowa o oficjalnych ruchach, musi być ustalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Romana Dmowskiego, Władysława Jagiełły i Mostowej. Projekt uchwały już jest. Czytamy w nim, że teren może być przeznaczony pod:

• budynki wielorodzinne,
  • handel,
  • gastronomię,
  • rozrywkę,
  • obiekty kultury,
  • wystawy i ekspozycje,
  • obiekty imprez plenerowych,
  • biura,
  • hotele
  • i inne.

Z ogłoszenia widniejącego na giełdzie wynika, że podstawowym przeznaczeniem są bloki.

Dopiero po zatwierdzeniu planu miejscowego, co stanie się nie wcześniej niż na przełomie 2023 i 2024 roku, miasto będzie mogło ogłosić przetarg.

Dwa nowe McDonaldy we Wrocławiu

Tak czy owak złotych łuków we Wrocławiu nie zabraknie. Nowy McDonald’s jest przygotowywany w remontowanym budynku Reussenhof przy ulicy Ruskiej. Biorąc pod uwagę lokalizację przy imprezowym Pasażu Niepolda, może być strzałem w dziesiątkę. Przecież wielu imprezowiczów nie wyobraża sobie całonocnego tańca bez kalorycznego, tłuściutkiego cheesburgera z maka.

Kolejny McDonald's prawdopodobnie otworzy się przy stadionie miejskim, przy skrzyżowaniu ulicy Królewieckiej i alei Śląska.

O tych dwóch planowanych lokalach pisaliśmy niedawno w tekście: „Nowy McDonald’s koło Rynku we Wrocławiu! Restauracja powstaje przy ul. Ruskiej na Starym Mieście”.