wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Inwestycje
 4. Bloki zamiast McDonalda na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu? Sprawdźcie, co może powstać w tym miejscu
Na zdjęciu: McDolanld's przy ulicy Księcia Witolda, rowerzysta i zaparkowane samochody BO
Na zdjęciu: McDolanld's przy ulicy Księcia Witolda, rowerzysta i zaparkowane samochody

Głośno zrobiło się ostatnio o złotych łukach. Najpierw pojawiły się informacje o planach budowy McDonalda pod stadionem, później o nowym przy ulicy Ruskiej, a potem pytania o przyszłość całodobowego „maka” na Kępie Mieszczańskiej. Zanim poznamy odpowiedź, miasto musi zatwierdzić plan zagospodarowania terenu, na którym stoi budynek.

Reklama

Na gminnej giełdzie nieruchomości jest działka położona przy skrzyżowaniu ul. Dmowskiego i Jagiełły. Od wielu lat stoi na niej McDonald’s, który jako nieliczny w mieście jest otwarty całą dobę. Czy zbliża się jego zamkniecie, skoro nieruchomość jest na giełdzie?

Galeria zdjęć

Najpierw plan zagospodarowania terenu

Na pewno nie można tego wykluczyć. Zanim jednak będzie mowa o oficjalnych ruchach, musi być ustalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Romana Dmowskiego, Władysława Jagiełły i Mostowej. Projekt uchwały już jest. Czytamy w nim, że teren może być przeznaczony pod:

 • budynki wielorodzinne,
 • handel,
 • gastronomię,
 • rozrywkę,
 • obiekty kultury,
 • wystawy i ekspozycje,
 • obiekty imprez plenerowych,
 • biura,
 • hotele
 • i inne.

Z ogłoszenia widniejącego na giełdzie wynika, że podstawowym przeznaczeniem są bloki.

Dopiero po zatwierdzeniu planu miejscowego, co stanie się nie wcześniej niż na przełomie 2023 i 2024 roku, miasto będzie mogło ogłosić przetarg.

Dwa nowe McDonaldy we Wrocławiu

Tak czy owak złotych łuków we Wrocławiu nie zabraknie. Nowy McDonald’s jest przygotowywany w remontowanym budynku Reussenhof przy ulicy Ruskiej. Biorąc pod uwagę lokalizację przy imprezowym Pasażu Niepolda, może być strzałem w dziesiątkę. Przecież wielu imprezowiczów nie wyobraża sobie całonocnego tańca bez kalorycznego, tłuściutkiego cheesburgera z maka.

Kolejny McDonald's prawdopodobnie otworzy się przy stadionie miejskim, przy skrzyżowaniu ulicy Królewieckiej i alei Śląska.

O tych dwóch planowanych lokalach pisaliśmy niedawno w tekście: „Nowy McDonald’s koło Rynku we Wrocławiu! Restauracja powstaje przy ul. Ruskiej na Starym Mieście”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl