wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowe studia na Uniwersytecie: Joga klasyczna

Podyplomowe studia z jogi klasycznej prowadzone będą na Wydziale Filologicznym.

Reklama

Program zaplanowanych na trzy semestry studiów wypełniony jest zajęciami teoretycznymi i praktycznymi.

W tej pierwszej części jest m.in. czytanie klasycznych tekstów jogi, m.in. Upaniszady, Jogasutry i Hathajogapradipika, nauka sanskrytu, zajęcia z zakresu filozofii i etyki jogi. Poprowadzą je przede wszystkim wykładowcy z Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych. Tematyka kursu obejmuje także prezentację współczesnego oblicza jogi na Zachodzie oraz na Dalekim Wschodzie.

Za ćwiczenia praktyczne odpowiadają specjaliści z Akademii Wychowania Fizycznego oraz dyplomowani instruktorzy jogi. Ta część zajęć obejmuje m.in. techniki oddechowe i medytacyjne, praktykę jogi posturalnej.

Zdrowy jak jogin

Do studiów mogą przystąpić osoby z dyplomami ukończenia innych kierunków.

Warunkiem jest dobre zdrowie (potwierdzenie lekarskie, że kandydat może ćwiczyć jogę) oraz roczne doświadczenia w praktykowaniu jogi w dowolnej tradycji.

Organizatorzy zapowiadają: - Rekrutacja odbywa się na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której kandydat wykaże się sprawnością w zakresie wykonywania podstawowych pozycji jogicznych (asan) oraz podstawową wiedzą dotyczącą praktyki wybranej szkole jogicznej.

„Absolwent studiów nabywa umiejętności niezbędnych w pracy instruktora jogi klasycznej. Posiada umiejętności opracowania scenariuszy sesji jogi klasycznej i ewaluowania wiedzy, umiejętności i kompetencji uczestników grup jogi klasycznej” - można przeczytać na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego

uwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl