3. Wiadomości z regionu
  4. Bierutów. W nowym przedszkolu będzie się bawić i uczyć 300 dzieci. Otwarcie zaplanowano na sierpień
Budynek nowego przedszkola w Bierutowie UM Bierutów
Budynek nowego przedszkola w Bierutowie

W nowym przedszkolu w Bierutowie trwają prace wykończeniowe. Otwarcie placówki dla trzystu maluchów zaplanowano na sierpień 2023 r.

Nowe przedszkole stoi w Bierutowie w województwie dolnośląskim przy ul. Juliusza Słowackiego. Dwukondygnacyjny budynek ma prawie dwa tys. metrów kw. Zaplanowano w nim:

• sale dla dwunastu oddziałów (grup),
  • kuchnię,
  • pomieszczenia socjalne,
  • dużą salę na spotkania w większym gronie.

W razie potrzeby dwie z bawialni można przearanżować na oddziały żłobkowe. W sumie w przedszkolu będzie miejsce dla trzystu dzieci. Przy budynku jest również plac zabaw.

Na budowę nowoczesnego przedszkola zaplanowano ok. 15 mln zł, z czego część to środki z budżetu gminy Bierutów.

Otwarcie placówki zaplanowano na sierpień.