4. Nowe elektryczne radiowozy trafiły do dolnośląskich policjantów. Zobaczymy je także we Wrocławiu [ZDJĘCIA, WIDEO]
Nowe elektryczne radiowozy dla dolnośląskich policjantów Policja Dolnośląska / dolnoslaska.policja.gov.pl
Nowe elektryczne radiowozy dla dolnośląskich policjantów

Flota dolnośląskiej Policji powiększyła się w czwartek 29 czerwca o dziewięć nowych elektrycznych radiowozów. Są to oznakowane pojazdy, które wykorzystywać będą funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miast i powiatów województwa dolnośląskiego. Wartość inwestycji to ponad 2,1 miliona złotych.

Elektryczne radiowozy marki Nissan Leaf znacząco różnią się w codziennej obsłudze od tych wykorzystywanych dotychczas przez funkcjonariuszy, w tym także w aspekcie emisji spalin do atmosfery. Pojazdy wyposażone zostały w silniki o mocy 150 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co daje w efekcie przyspieszenie od 0 do 100 km/h, na poziomie około 8 sekund.

Auta skonfigurowano w wersji oznakowanej i posiadają one ciekawe rozwiązania ułatwiające pracę funkcjonariuszom, a także najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Będą teraz wykorzystywane przez policjantów z pionu prewencji w takich jednostkach jak: Legnica, Jelenia Góra, Strzelin, Bolesławiec, Kłodzko, Oława oraz Wrocław.

75 ekologicznych radiowozów na Dolnym Śląsku

– Policja również dba o środowisko i te pojazdy są największym tego przykładem. W trakcie trzech lat przy współfinansowaniu z Funduszu Ochrony Środowiska i udziale Komendy Głównej Policji, kupiliśmy 75 pojazdów hybrydowych, elektrycznych. Łączna kwota zakupu to 12 milionów złotych – mówił podczas przekazania pojazdów insp. Robert Frąckowiak, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Na Dolnym Śląsku razem z pojazdami hybrydowymi, policjanci wykorzystują w służbie już ponad 75 tego typu ekologicznych radiowozów.