4. Szybka akcja wrocławskich policjantów: eskortowali karetkę z ciężko chorym pacjentem
Eskortowana przez policję kartka z mężczyzną po udarze. W kółeczku - policjanci, którzy brali udział w kacji policja

Dla umierającego człowieka każda sekunda liczy się, by go uratować. W przypadku 61-letniego mężczyzny z udarem było mało czasu, jego stan był krytyczny. Niestety karetka, którą był transportowany uległa poważnej awarii. Przestały w niej działać sygnały pojazdu uprzywilejowanego. Z opresji wyciągnął medyków patrol policji, który błyskawicznie dotarł na miejsce i eskortował karetkę. Transportowanego mężczyznę udało się uratować.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej we Wrocławiu byli w pobliżu. Pełnili akurat służbę na drodze krajowej nr 35, gdy otrzymali zgłoszenie o poważnej sytuacji w karetce transportującej mężczyznę po udarze.

Sytuacja była bardzo poważna. Przewożony nią 61-letni mężczyzna po udarze, w stanie zagrażającym życiu wymagał pilnej pomocy lekarzy w szpitalu, ale karetka z uszkodzonymi sygnałami nie mogła wystarczająco szybko przemieszczać się po ulicach.

Policjanci natychmiast ustalili aktualne położenie karetki i ruszyli z pomocą

Mł. asp. Adam Szwiec oraz sierż. Kacper Graczyk z Wydziału Ruchu Drogowego zareagowali błyskawicznie. Znaleźli karetkę i używając sygnałów dźwiękowych oraz świateł z własnego pojazdu służbowego torowali na drogach przejazd dla karetki.

- Zdrowie i życie jest w każdej sytuacji najważniejsze, dlatego funkcjonariusze natychmiast ustalili aktualne położenie ratowników. Bez chwili wahania włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe ruszając z pomocą załodze karetki - podsumował mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Przejazd w eskorcie policjantów trwał zaledwie 15 minut, a 61-latek dotarł do szpitala, gdzie trafił pod fachową opiekę lekarzy.

- Policjanci wykazali się postawą godną naśladowania dokładając wszelkich starań, aby przewożony karetką mężczyzna, którego życie było zagrożone, bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie trafił pod właściwą opiekę - dodał Rafał Jarząb.

Źródło: materiały prasowe