4. „Niebo nad Wrocławiem” – zobacz, jak przez ostatnią dekadę zmieniło się nasze miasto

„Jak bardzo zmienił się Wrocław na przestrzeni ostatnich lat? Czy potrafimy sobie go wyobrazić bez Stadionu Miejskiego, mostu Rędzińskiego, Sky Towera czy Odra Centrum? Oderwijmy się wspólnie od ziemi i spójrzmy na nasze miasto z zupełnie innej perspektywy” – tak na dzisiejsze wydarzenie „Niebo nad Wrocławiem” zapraszają jego organizatorzy: Odra Centrum i TUiTAM.

Masz wolne popołudnie? Dzisiaj w Odra Centrum (Wybrzeże Słowackiego 5B, tuż przy moście Grunwaldzkim) Marcin Załucki, przewodnik miejski po Wrocławiu, pilot wycieczek, członek Stowarzyszenia TUITAM i pasjonat fotografii zaprezentuje zdjęcia, które od ponad dziesięciu lat robił we Wrocławiu z drona. Początek o godz. 17.30, wstęp wolny.

Przez te wszystkie lata fotografowałem głównie zachodnią część miasta: budowę obwodnicy, stadionu, mostu Rędzińskiego itd, ale nie tylko, bo również np. Halę Stulecia. To są amatorskie zdjęcia, nie robiłem ich na jakimś super zaawansowanym sprzęcie, jednak ich wartość polega na tym, że dokumentują zachodzące w mieście zmiany
Marcin Załucki, przewodnik miejski i autor zdjęć z lotu ptaka

Podczas dzisiejszego spotkania Marcin Zalucki będzie opowiadał m.in. o pasji fotografowania i o tym, że z lotu ptaka widać rzeczy, które nie zawsze są oczywiste i widoczne z ziemi.

Spotkanie od będzie się w ramach cyklu „Wtorki z przewodnikiem”. Organizują je Odra Centrum – miejsce spotkań na wodzie oraz TUiTAM, stowarzyszenie licencjonowanych przewodników wrocławskich i dolnośląskich.