wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:45

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Przegląd inwestycji drogowych we Wrocławiu na 2024 rok
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu widok na dwupasmową ulicę Bardzką z jeżdżącymi po niej samochodami Tomasz Hołod
Na zdjęciu widok na dwupasmową ulicę Bardzką z jeżdżącymi po niej samochodami

Budowa alei Wielkiej Wyspy, remont ulicy Pomorskiej czy nowe drogi na Lipie Piotrowskiej - to jedne z największych inwestycji drogowych ostatnich lat we Wrocławiu. Sprawdź przegląd najciekawszych budów 2024 roku.

Reklama

Drogowe Inwestycje we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska inwestuje w nowe drogi oraz przebudowę i remont już istniejących, dzięki czemu zwiększa się komfort jazdy samochodem i przepustowość niektórych odcinków w mieście. Otwiera to też nowe możliwości połączeń autobusowych, tak jak w przypadku ulicy 11 listopada, dzięki której osiedle Stabłowice otrzymało nową linie autobusową 107 kursującą przez Nowy Dwór i Grabiszyn z pętlą na Krzykach.

Aleja Wielkiej Wyspy

Inwestycja polegała na budowie nowej drogi o długości około 3,5 km wraz z 12,5 km chodników oraz 9,5 km ścieżek rowerowych, która otrzymała nazwę aleja Wielkiej Wyspy we Wrocławiu. Rozbudowano węzeł drogowy na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej i alei Armii Krajowej. Inwestycje oddano do użytkowania w 2023 roku, a do ukończenia zostały ostatnie elementy infrastruktury.

Przebudowa ulicy Pomorskiej

Projekt polega na wykonaniu zupełnie nowej konstrukcji jezdni wraz z torowiskiem, chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Remont i przebudowa ulicy Pomorskiej we Wrocławiu zostaną ukończone w 2024 roku, a wzdłuż wyremontowanej drogi powstaną nowe przystanki oraz oświetlenie.

Budowa dróg na osiedlu Lipa Piotrowska

Zadanie współfinansowane przez MPWiK. Budowa dróg na osiedlu Lipa Piotrowska i Widawa we Wrocławiu to inwestycja, która została podzielona na kilka etapów i zadań. Nowe ulice zostaną odwodnione i oświetlone, a wzdłuż nich powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. 

Remont ulicy Olszewskiego

Dzięki tej inwestycji główna ulica osiedla Biskupin we Wrocławiu zyska nowe życie. Wyremontowanie ulicy Olszewskiego we Wrocławiu polega na wymianie istniejącej nawierzchni na jezdni.

Rozbudowa ulicy Dolnobrzeskiej

Droga na Leśnicy zostanie wyremontowana oraz powiększona o nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Remont i rozbudowa ulicy Dolnobrzeskiej we Wrocławiu to również nowe przystanki autobusowe wraz z doświetleniem i zazielenieniem okolicznych terenów.

#InwestycjeWRO – mapa wrocławskich inwestycji 

Pełną listę wszystkich inwestycji we Wrocławiu wraz z ich szczegółowymi opisami można sprawdzić za pomocą naszej mapy #InwestycjeWRO.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl