3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. 205 wrocławskich nauczycieli otrzymało nagrody pieniężne od prezydenta Wrocławia
Scena na auli XIV LO we Wrocławiu: prezydent Wrocławia Jacek Sutryk gratuluje nauczycielce nagrody Maciej Kulczyński

Okazja do przyznania nagród nauczycielom za znaczące osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze jest oczywista – Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku otrzymało je z rąk prezydenta Wrocławia 205 dyrektorów i nauczycieli wrocławskich przedszkoli i szkół.

Na auli XIV LO im. Polonii Belgijskiej przy al. Brücknera zgromadzili się dyrektorzy, nauczyciele oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Rady Miejskiej Wrocławia. Spotkanie otworzył Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji. Po nim przemówienie wygłosił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Prezydent Wrocławia, zwracając się do obecnych, zauważył, że tydzień temu, w tej samej auli spotkał się z najlepszymi wrocławskimi uczniami, którzy otrzymali od miasta stypendium za wyniki w nauce. A dziś, 13 października, spotyka się tu z nauczycielami, którzy otrzymują nagrody za swoją pracę.

Obie grupy łączy taka sama otwartość, taka sama radość i takie samo zaangażowanie w codzienną pracę nad sobą w uzyskiwanie coraz lepszych wyników.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Podziękowania dla nauczycieli za ich pracę i zaangażowanie

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować obecnych na sali dyrektorom i nauczycielom. We Wrocławiu mamy ponad 11 tysięcy nauczycieli i wszyscy zasługują na wyróżnienie, bez wyjątku. Za to, że są, że chcą pracować w tych trudnych warunkach – mówi prezydent.

Jak trudne to są warunki można przeczytać w tekście: To nie jest łatwy zawód. Nauczyciele w sobotę obchodzą swoje święto

W tym roku prezydent Wrocławia przyznał dyrektorom i nauczycielom 205 nagród pieniężnych za znaczące osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze - w wysokości 7,2 tys. złotych brutto dla każdej z nagrodzonych osób.

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Wśród nagrodzonych osób znaleźli się dyrektorzy i nauczyciele szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowych. W tym dyrektor SP nr 84.

– Jest mi niezmiernie miło, że zostałem wyróżniony – przyznaje Rafał Just, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu. – I choć przyznam, że praca w szkole wiąże się z wieloma wyzwaniami, to daje mi ona dużo satysfakcji. Tym bardziej, że pracuję ze świetnym i zgranym zespołem nauczycieli oraz wspaniałymi uczniami. To oni motywują mnie i wspierają w codziennych obowiązkach – dodaje.