wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Kamienica z Wrocławia z wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku

Kamienica z Nadodrza została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Z tej okazji pokazujemy ją w filmie i na zdjęciach przed, w trakcie i po remoncie. Odnowienie tego budynku kosztowało prawie 2,5 mln zł.

Reklama

27 września na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono wyniki 27. edycji konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Najsilniejszym akcentem wrocławskim jest wyróżnienie w kategorii obiektów mieszkalno-usługowych przyznane kamienicy na ul. Biskupa Tomasza 8.

Remont budynku, który Zarząd Zasobu Komunalnego nazywa nadodrzańską perełką, trwał 10 miesięcy i zakończył się w marcu 2022 roku. Kosztował prawie 2,5 miliona złotych. Autorem projektu jest Janusz Darczyński Rys-Tech ze Ścinawy, a wykonawcą – spółka Energo Constructions z Wrocławia.

To co niewątpliwie zwraca uwagę każdego, kto mija tę nadodrzańską kamienicę, to wyjątkowa elewacja. Zachowana i odświeżona cegła klinkierowa z jasnymi odrestaurowanymi detalami architektonicznymi nad oknami. Szczególną uwagę zwraca odnowiony przedwojenny napis reklamujący fabrykę mebli Scholza.
ZZK

Gruntowny remont, oprócz elewacji, obejmował m.in.

  • wymianę okien,
  • wykonanie drzwi wejściowych na wzór oryginalnych,
  • renowację oryginalnych poręczy,
  • podłączenie kamienicy do miejskiej sieci ciepłowniczej,
  • likwidację toalet wspólnych i wykonanie łazienek w lokalach,
  • odnowienie piwnicy.

Konkurs Modernizacja Roku & Budowa XXI w. organizowany jest pod patronatem Głównego Inspektora Nadzoru Budowalnego. Jego celem głównym jest wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego. W opisie czytamy, że konkurs promuje najwyższe standardy w budownictwie i wyznacza nowe trendy, a także inspiruje do tworzenia innowacyjnych rozwiązań architektonicznych i konstrukcyjnych. Wyniki tegorocznej edycji są tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl