wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Dwa piętra, kącik dla najmłodszych, pralnia, punkt medyczny. Nokia gotowa na przyjęcie uchodźców
Oprócz sal z łóżkami, w budynku przy Śrubowej, znalazło się m.in. miejsce na kącik dla najmłodszych. fot. UM Wrocław
Oprócz sal z łóżkami, w budynku przy Śrubowej, znalazło się m.in. miejsce na kącik dla najmłodszych.

We Wrocławiu systematycznie otwierane są miejsca noclegowe dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy. Tym nowe miejsca przygotowano w budynku Nokia Poland.

Reklama

W budynku Nokii przy ul. Śrubowej przygotowano 160 miejsc noclegowych dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Operatorem obiektu jest stowarzyszenie Pierwszy Krok, które współpracuje z Urzędem Miejskim Wrocławia. 

Prace przygotowawcze w budynku przy ul. Śrubowej już się zakończyły. Od poniedziałku, 28 marca, od godz. 7.00 jesteśmy w pełni gotowi na przyjęcie pierwszych osób z Ukrainy.
Monika Drobik ze stowarzyszenia Pierwszy Krok

Ludzie, którzy uciekli przed wojną z Ukrainy, mają do dyspozycji dwa piętra. Oprócz pokoi znalazło się tam miejsce na kącik dla najmłodszych, pralnię, miejsce do nauki dla starszych dzieci, kącik rekreacyjny i punkt medyczny. 

Pomogą ludziom załatwić numer PESEL

Pracownicy stowarzyszenia Pierwszy Krok zadbają m.in. o wymianę pościeli i pomoc w załatwieniu pierwszych formalności po przybyciu do Polski, takich jak np. nadanie numeru PESEL. W kolejnych dniach i tygodniach zajmą się też dowozem potrzebnych ubrań i produktów z Czasoprzestrzeni. 

W budynku nie ma miejsc do przygotowywania posiłków. Zakwaterowani tu uchodźcy będą mieli zapewniony pełny catering, czyli śniadanie, obiad i kolację. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl