3. Wiadomości z regionu
  4. Do środy huraganowy wiatr na Śnieżce, a we Wrocławiu roztopy
Mężczyzna idący w zadymce śnieżnej w górach. Zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Mężczyzna idący w zadymce śnieżnej w górach. Zdjęcie ilustracyjne

Do środy w Sudetach będzie mocno wiało – w środę na Śnieżce prędkość wiatru może osiągnąć 170 km na godzinę. Natomiast we Wrocławiu ocieplenie i roztopy. Przeczytajcie szczegóły. Oto, jaka czeka nas pogoda w najbliższych dniach!

Trudne warunki pogodowe w Karkonoszach. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają huraganowe wiatry w szczytowych partiach Sudetów od poniedziałku do środy. Już w poniedziałek będzie wiało w porywach z siłą 160 km na godzinę.

W środę na Śnieżce można się spodziewać wiatru, który osiągnie w porywach 170 km na godzinę. Towarzyszyć mu będą opady śniegu i śniegu z deszczem, co sprawi, że warunki do wędrówek górskich będą trudne.

Prognozowana najniższa temperatura to 5 stopni na minusie, w dzień termometry pokażą nawet dwa stopnie powyżej zera.

We Wrocławiu ciepło i mniej wietrznie

W rejonie Wrocławia będzie znacznie spokojniej. Można spodziewać się opadów deszczu, lecz zarazem na termometrach zobaczymy od 5 do 11 stopni Celsjusza powyżej zera.

Natomiast siła wiatru sięgnie w porywach 80 km na godzinę. Wiatr osłabnie ze środy na czwartek, ale – według meteorologów – nadal będzie określany jako dość silny (do 50 km na godzinę).

Przed planowaną wyprawą w góry warto zapoznać się z komunikatami pogodowymi na stronie GOPR Karkonosze.

Źródło: materiały prasowe