wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Legendy marki Porsche przyjadą do Wrocławia (BILETY)
Kliknij, aby powiększyć
Po lewej: żółte porsche; po prawej: kobieta w kapeluszu siedząca przed porsche air-water.com / Thaddeus James (FB Luftgekühlt)
Po lewej: żółte porsche; po prawej: kobieta w kapeluszu siedząca przed porsche

Luftgekühlt wraca na Stary Kontynent. Na trasie europejskiej ma w tym roku tylko dwa przystanki: Wrocław i Kopenhagę. Klasyki porsche, z silnikami chłodzonymi powietrzem, najpierw zaparkują na dworcu Świebodzkim. Twa rejestracja kierowców i sprzedaż wejściówek na czerwcowy zlot.

Reklama

Luftgekühlt to zlot klasycznych samochodów marki Porsche. Imprezę wymyślili w 2014 roku w południowej Kalifornii: Patrick Long (dwukrotny zwycięzca wyścigu Le Mans) i Howie Idelson (dyrektor kreatywny).

Luftgekühlt – silniki chłodzone powietrzem

Niemieckie słowo luftgekühlt tłumaczy się na: chłodzony powietrzem. „Dla fanów aut z Zuffenhausen oznacza mniej więcej tyle, ile Biblia dla katolika” — napisał Mateusz Jankowski na blogu porscheblog.pl. Na zloty przyjeżdżają auta z roczników z okresu od 1948 (rok powstania marki) do 1998.

Chłodzone powietrzem silniki, inspirowane lotniczymi, wymagają unikatowej konfiguracji, która daje dźwięk poruszający duszę.
luftgekuhlt.com

Organizatorzy piszą, że zloty są kompletną i różnorodną opowieścią o chłodzonych powietrzem samochodach kultowej marki, przemawiającą zarówno do „Porschefilów”, jak i do pierwszych gości.

„Rok do roku na evencie podziwiać można największe legendy świata klasycznych Porsche, istne jednorożce, zarówno te w wydaniu wyścigowym, jak i cywilnym, a także setki wyjątkowych aut uczestników z różnych zakątków globu” — czytamy we wpisie Mateusza Jankowskiego.

Luftgekühlt we Wrocławiu – bilety

Zlot Luftgekühlt to nie tylko okazja do podziwiania aut. Na imprezie pojawiają się inżynierowie, projektanci, dyrektorzy, kierowcy wyścigowi, mechanicy i konstruktorzy, którzy stworzyli „prawdopodobnie najbardziej kochaną markę motoryzacyjną na świecie”.

Do Wrocławia, na dworzec Świebodzki, Luftgekühlt przyjedzie w tym roku 14 i 15 czerwca. Pierwszy dzień jest przeznaczony dla kierowców porsche i ich pasażerów (rejestracja i opłata – tutaj). Drugi, sobota, jest dla gości. Bilety na 15 czerwca (w godzinach od 10:00 do 15:00) są do kupienia tutaj.

Wrocław jest jednym z dwóch przystanków na europejskiej trasie Luftgekühlt. Kolejnym będzie duńska Kopenhaga w dniach 6-7 września.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl