3. Konkursy
  4. Książki od Wydawnictwa W.A.B., w tym powieść sensacyjna Marcina Mellera, love story o dwóch bohaterach i komedia kryminalna wrocławianki [ZAKOŃCZONY]

Magdalena Talik,

Na zdjęciu książki Wydawnictwa W.A.B., które można wygrać w konkursie wroclaw.pl fot. Mat

Już od 1 do 4 grudnia 2022 w Hali Stulecia 30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Od 14 listopada na www.wroclaw.pl konkursy, w których wygracie książki wydawców prezentujących swoją ofertę w ramach targów. Tym razem rewelacyjne nowości Wydawnictwa W.A.B., w tym, komedia kryminalna wrocławianki Małgorzaty Starosty, love story między dwoma panami u Alison Cochrun czy powieść sensacyjna Marcina Mellera. Konkurs trwa do 25 listopada do 9.00. Grajcie!

Książki do wygrania – Wydawnictwo W.A.B.

Marcin Meller, „Czerwona ziemia”

Ekscytujący, wzruszający i niesamowicie autentyczny, thrillerowy debiut Marcina Mellera, zaskoczy wszystkich.

Rok 1996. Wiktor Tilszer, młody dziennikarz, przemierza Afrykę wzdłuż i wszerz, przeżywając prawdopodobnie najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej ryzykowną przygodę swojego życia. Rok 2020. Marcin Tilszer, syn uznanego reportera, rusza śladami ojca do Ugandy, jednak nigdy nie dociera do Gulu, z którego 25 lat wcześniej jego ojciec ledwo uszedł z życiem.

Wiktor musi porzucić dziennikarskie śledztwo, nad którym pracuje jego redakcja, i ruszyć na poszukiwania syna. A w Afryce to, co niemożliwe okazuje się prawdopodobne, a czasem nawet pewne, tropy prowadzą donikąd, zaś podjęte przed laty decyzje niosą za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

Marta Grzywacz „Blizny. Prawdziwa historia „królików z Ravensbrück”

Rzecz o nazistowskim okrucieństwie, sile przetrwania i odwadze kobiet - młodych polskich działaczek ruchu oporu, poddanych wyniszczającym eksperymentom pseudomedycznym w obozie koncentracyjnym nad jeziorem Schwedt.

To także historia kobiecego buntu i wzajemnej solidarności więźniarek różnych krajów, opowieść o lekarzach w służbie Hitlera i pewnej amerykańskiej filantropce, która postanowiła pomóc ofiarom eksperymentów w leczeniu ich blizn na ciele i duszy.

Małgorzata Starosta „Tajemnica carycy”

Agata Śródka – restauratorka celebrytka – zostaje zaproszona do jurorowania w finale telewizyjnego talent show, którego tematem jest wykonanie jadalnej repliki jaja Faberge. Zrządzeniem losu dokładnie w tym samym czasie szkolna przyjaciółka prosi Agatę o przyjazd do remontowanego pałacu i pomoc w przygotowaniu uroczystego otwarcia hotelu.

Zaradna i przedsiębiorcza Śródka postanawia połączyć obie te okazje i zaprasza ekipę telewizyjną do rezydencji w Roztoce. Tymczasem na terenie pałacowego ogrodu policja odkrywa zwłoki mężczyzny… Jak potoczą się losy bohaterów znakomitej kontynuacji „Winy wina”?

Świetna komedia kryminalna wrocławskiej autorki!

Alison Cochrun „Długo i szczęśliwie”

Dev zawsze wierzył w bajki. Odkąd sięga pamięcią, pochłaniał romanse, oglądał dramaty sercowe osadzone w romantycznych sceneriach i marzył o miłości. Nic więc dziwnego, że został producentem reality show, w którym gwiazdy poszukują dla siebie idealnego partnera lub partnerki.

W pracy wykazuje się szóstym zmysłem i niczym kupidyn z łukiem bezbłędnie przewiduje idealne historie miłosne. W prywatnym życiu jednak nigdy nie miał szczęścia. Do czasu gdy głównym bohaterem programu „Długo i szczęśliwie” zostaje introwertyczny geniusz Charlie Winshaw, który spięty i milczący nie jest w stanie nawiązać nawet najprostszej konwersacji z uczestniczkami.

Dev musi ratować sytuację, więc postanawia dać Charliemu kilka lekcji, by znaleźć techniki na rozluźnienie przed kamerami oraz spróbować natchnąć go do nawiązania głębszej relacji z którąś z dziewczyn. Ku zaskoczeniu Deva i Charliego prawdziwa chemia zadzieje się jednak całkowicie poza scenariuszem programu, bo… między nimi! Tylko czy motyle w brzuchu i szansa na prawdziwą miłość wystarczą, by mieć odwagę wywrócić życie do góry nogami?

Debiutancka książka Alison Cochrun to także opowieść o poszukiwaniu siebie, dopominająca się o przyszłość, w której każdy będzie mógł zobaczyć swoje długie i szczęśliwe życie.

Jak wygrać książki od Wydawnictwa W.A.B.

Aby wygrać egzemplarze książek ufundowanych przez Wydawnictwo W.A.B. trzeba do 25 listopada do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy, podać imię, nazwisko, a w treści wpisać kontaktowy numer telefonu, a następnie napisać, kiedy ukazała się pierwsza powieść Małgorzaty Starosty, wrocławskiej pisarki. Podpowiedź znajdziecie w tekście Małgorzata Starosta – poznajcie wrocławską autorkę komedii kryminalnych.

Wygrywają dwa pierwsze i dwa ostatnie zgłoszenia, których autorzy odpowiedzieli poprawnie na pytanie. O wygranej poinformujemy telefonicznie i mailowo.

Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone.