4. Nowe korty przy Trwałej otwarte! Dziś przeszły solidny test [ZDJĘCIA]
Ośmioro  dzieci i jeden dorosły, wszyscy ubrani w niebieskie koszulki i czarne spodenki,  skaczą do góry z podniesionymi nad głową rakietami tenisowymi Grzegorz Rajter
Ośmioro dzieci i jeden dorosły, wszyscy ubrani w niebieskie koszulki i czarne spodenki, skaczą do góry z podniesionymi nad głową rakietami tenisowymi

Uczniowie i dorośli testowali w sobotę 9 września nowe korty tenisowe. Była nawet reprezentacja kabaretu Neo-Nówka. Koniec inwestycji na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej przy ulicy Trwałej uświetnił bowiem piknik sportowy. Jak poszły testy? Sprawdźcie na zdjęciach!

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Budowa hali tenisowej i kortów przy szkole to jedna z wielu tegorocznych inwestycji w infrastrukturę sportową na terenie wrocławskich szkół. Sportową Szkołę Podstawowa nr 72 wyposażono w nowoczesną halę tenisową, dwa zewnętrzne korty oraz ściankę treningową.

Boiska mają powierzchnię akrylową, a zewnętrzne korty są oświetlone. W klimatyzowanej hali tenisowej powstało zaplecze sanitarno-szatniowe dla graczy oraz pokój z łazienką dla trenera.

– Miasto buduje nowe szkoły, ale jednocześnie modernizuje i doposaża istniejącą bazę edukacyjną – mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Departamencie Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Mamy nadzieję, że ta inwestycja nie tylko pomoże nauczycielom w edukacji kolejnych roczników, ale też zachęci rodziców i mieszkańców miasta do aktywności fizycznej.

Powiększ obraz: <p>Piknik sportowy przy ulicy Trwałej z okazji udostępnia mieszkańcom nowych kort&oacute;w tenisowych</p> Grzegorz Rajter
Piknik sportowy przy ulicy Trwałej z okazji udostępnia mieszkańcom nowych kortów tenisowych

Kort tenisowy otwarty dla wszystkich

Nowa inwestycja uzupełnia już istniejącą w szkole infrastrukturę sportową. Placówka na co dzień organizuje zajęcia sportowe m.in w hali sportową i na basenie. Dzięki kortom dzieci będą rozwijały swoje zdolności również w tenisie. Choć dyscyplina ta jest w programie od niedawna, to jak przyznają nauczyciele i dyrekcja placówki, staje się popularna.

– Dzięki inwestycji miasta zyskaliśmy nowe narzędzia do wszechstronnej edukacji młodych wrocławian. Nowa infrastruktura z pewnością przyśpieszy popularyzację tenisa wśród naszych uczniów i mieszkańców – mówi Oliwia Zacharasiewicz, dyrektor SSP 72 we Wrocławiu.

Dyrekcja szkoły zaprasza do współpracy inne placówki, które zainteresowane są szkółkami tenisa. Przewidziano też udostępnienie kortów i hali wrocławianom, na zasadach komercyjnych.

To, że korty przeszły sobotni test pozytywnie widać było na pokazowym meczu Radka Bieleckiego (z kabaretu Neo-Nówka) z Czesławem Cyrulem (radnym miejskim). Kort wypróbował również prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Powiększ obraz: <p>Pokazowy mecz zagrał Radek Bielecki z kabaretu Neo-N&oacute;wka i Czesław Cyrul, radny miejski. Kort wypr&oacute;bował też prezydent Wrocławia Jacek Sutryk&nbsp;</p> Grzegorz Rajter
Pokazowy mecz zagrał Radek Bielecki z kabaretu Neo-Nówka i Czesław Cyrul, radny miejski. Kort wypróbował też prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Wszystkich, którzy chcą zagrać seta albo dwa, dyrekcja szkoły zaprasza do kontaktu z sekretariatem szkoły.

Inwestycja z ekologicznymi rozwiązaniami

Realizacja inwestycji rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku i kosztowała ponad 8,5 mln złotych. Prace w imieniu miasta nadzorował Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

• Obiekty są dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.
  • Halę wyposażono w pompy ciepła.
  • Na dachu hali zainstalowano panele fotowoltaiczne, które pokryją potrzeby hali w zakresie energii cieplnej i energetycznej.
  • Na terenie szkoły posadzono pięć nowych drzew, a wzdłuż trzech ścian hali będą rosły pnącza.
  • Część dachu hali jest zazieleniona.

– Obiekty zaprojektowano tak, aby możliwe było zachowanie cennych okazów drzew, które znajdują się na terenie placówki oświatowej i schronu przeciwlotniczego z okresu drugiej wojny światowej. Inwestycja spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa i oszczędności energii – mówi Jolanta Wnęk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Zobacz zdjęcia: