wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Nowe korty przy Trwałej otwarte! Dziś przeszły solidny test [ZDJĘCIA]

Uczniowie i dorośli testowali w sobotę 9 września nowe korty tenisowe. Była nawet reprezentacja kabaretu Neo-Nówka. Koniec inwestycji na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej przy ulicy Trwałej uświetnił bowiem piknik sportowy. Jak poszły testy? Sprawdźcie na zdjęciach!

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Budowa hali tenisowej i kortów przy szkole to jedna z wielu tegorocznych inwestycji w infrastrukturę sportową na terenie wrocławskich szkół. Sportową Szkołę Podstawowa nr 72 wyposażono w nowoczesną halę tenisową, dwa zewnętrzne korty oraz ściankę treningową.

Boiska mają powierzchnię akrylową, a zewnętrzne korty są oświetlone. W klimatyzowanej hali tenisowej powstało zaplecze sanitarno-szatniowe dla graczy oraz pokój z łazienką dla trenera.

– Miasto buduje nowe szkoły, ale jednocześnie modernizuje i doposaża istniejącą bazę edukacyjną – mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Departamencie Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Mamy nadzieję, że ta inwestycja nie tylko pomoże nauczycielom w edukacji kolejnych roczników, ale też zachęci rodziców i mieszkańców miasta do aktywności fizycznej.
Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Departamencie Edukacji

Kort tenisowy otwarty dla wszystkich

Nowa inwestycja uzupełnia już istniejącą w szkole infrastrukturę sportową. Placówka na co dzień organizuje zajęcia sportowe m.in w hali sportową i na basenie. Dzięki kortom dzieci będą rozwijały swoje zdolności również w tenisie. Choć dyscyplina ta jest w programie od niedawna, to jak przyznają nauczyciele i dyrekcja placówki, staje się popularna.

– Dzięki inwestycji miasta zyskaliśmy nowe narzędzia do wszechstronnej edukacji młodych wrocławian. Nowa infrastruktura z pewnością przyśpieszy popularyzację tenisa wśród naszych uczniów i mieszkańców – mówi Oliwia Zacharasiewicz, dyrektor SSP 72 we Wrocławiu.

Dyrekcja szkoły zaprasza do współpracy inne placówki, które zainteresowane są szkółkami tenisa. Przewidziano też udostępnienie kortów i hali wrocławianom, na zasadach komercyjnych. 

To, że korty przeszły sobotni test pozytywnie widać było na pokazowym meczu Radka Bieleckiego (z kabaretu Neo-Nówka) z Czesławem Cyrulem (radnym miejskim). Kort wypróbował również prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.  

Wszystkich, którzy chcą zagrać seta albo dwa, dyrekcja szkoły zaprasza do kontaktu z sekretariatem szkoły.

Inwestycja z ekologicznymi rozwiązaniami

Realizacja inwestycji rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku i kosztowała ponad 8,5 mln złotych. Prace w imieniu miasta nadzorował Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu. 

  • Obiekty są dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.
  • Halę wyposażono w pompy ciepła.
  • Na dachu hali zainstalowano panele fotowoltaiczne, które pokryją potrzeby hali w zakresie energii cieplnej i energetycznej.
  • Na terenie szkoły posadzono pięć nowych drzew, a wzdłuż trzech ścian hali będą rosły pnącza.
  • Część dachu hali jest zazieleniona.

– Obiekty zaprojektowano tak, aby możliwe było zachowanie cennych okazów drzew, które znajdują się na terenie placówki oświatowej i schronu przeciwlotniczego z okresu drugiej wojny światowej. Inwestycja spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa i oszczędności energii – mówi Jolanta Wnęk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Zobacz zdjęcia:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl