3. Wrocław się szczepi
  6. Koronawirus: działania Wrocławia [RAPORT 14 KWIETNIA]

Koronawirus: działania Wrocławia [RAPORT 14 KWIETNIA]

Redakcja www.wroclaw.pl,

– Dziękuję za odpowiedzialność podczas Świąt Wielkanocnych. To, że zostaliście w domach, to wyraz dużego zrozumienia sytuacji, jaką teraz mamy – mówił w podsumowaniu dnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Pomału będziemy się rozkręcać, jednak nie popadajmy w „huraoptymizm” i nadal bardzo uważajmy na siebie – podkreślał.

- Jeżeli, niestety, wirus ma z nami być jeszcze przez jakiś czas, to musimy nauczyć się z nim żyć i dbać o swoje zdrowie (…). Zależy mi też, aby gospodarka mogła się odbić, ale musi temu towarzyszyć wielka rozwaga. Nie możemy zapominać o osobach przewlekle chorych, seniorach. Oni nadal powinni być w izolacji domowej – dodał prezydent Wrocławia.

Liczby

• 14 nowych zachorować na koronowirusa na Dolnym Śląsku
  • 723 – tyle osób w sumie zachorowało na COVID-19 w naszym regionie
  • 7202 – liczba zakażonych koronawirusem w całym kraju.

Pomoc służbie zdrowia

1. Miasto przekaże marszałkowi województwa blisko 1 mln zł. na walkę z pandemią koronawirusa. Pieniądze te trafią do placówek medycznych z naszego regionu.

2. Dodatkowo miasto przekaże środki ochrony indywidualnej wrocławskiemu pogotowiu ratunkowemu:

• 5,5 tys. rękawic
  • 5 tys. maseczek chirurgicznych
  • 0,5 tys. okularów ochronnych
  • 0,5 tys. przyłbic
  • ponad 300 litrów płynu do dezynfekcji.

Zawieszenie większych imprez do 31.08.2020 r.

- Wycofujemy się ze wszystkich imprez kulturalnych i sportowych do końca sierpnia 2020 r. To zgodne z zaleceniami WHO i ja zamierzam się do tych wytycznych dostosować – mówił prezydent Jacek Sutryk. – Tym bardziej, że mamy ograniczenia w transporcie – dodał.

Rusza Wrocławski Program Interwencji Społecznej

Wrocławski Programu Interwencji Społecznej to pakietu działań na rzecz rodziny, kultury, sportu i sektora NGO. Na program pomocowy miasto planuje przeznaczyć do końca roku 12 mln zł. Pomoc skierowana jest głównie do osób i podmiotów, których funkcjonowanie jest ograniczone lub uniemożliwione przez epidemię. Katalog nie jest zamknięty i będzie modyfikowany wraz ze zmieniającą się sytuacją.

Wspieramy wrocławskie firmy i przedsięwzięcia

- Przykładem tego jest Miejska Biblioteka Publiczna, która będzie kontynuować zakupy książek lokalnych wydawnictw oraz z wrocławskich sklepów i hurtowni – podkreślił w relacji prezydent Wrocławia.

Jacek Sutryk zaapelował także do instytucji kultury o wdrażanie własnych programów wspierających wrocławskich artystów, księgarzy i twórców.

Raport MPK

Dzisiaj na wrocławskie trasy wyjechało: 324 autobusy i 156 tramwajów. W nocy kursować będzie 40 autobusów nocnych.

Remonty trwają

Trwa rozbudowa wrocławskiego Aquaparku

- Obecnie budujemy dwa baseny zewnętrzne. Jeden większy, jeden mniejszy. Remontujemy też w środku, malujemy drewniane elementy, czyścimy roślinność. Wszystko, by być gotowym na Wasze przyjście - wymienia prezydent Wrocławia.

Rondo na Powstańców Śląskich

W tym miejscu miasto rozstrzygnęło przetarg na mini ogród miejski. Posadzonych zostanie w 2 tys. krzewów, powstanie kilometr łąki kwietnej z 4 tys. kwiatów.

Popowice

– Tworzone są na Popowicach „zielone płuca”. Będą tam m.in.: nowe ławeczki, kosze na śmieci, tor do gry w bule – wymienia prezydent.

Cykl wykładów dla rodziców

15 kwietnia o godz 20.00 startuje nowy projekt społeczny. To cykl zdalnych wykładów dla rodziców WROdzina. Zajęcia dotyczyć będą wspierania i wychowania dzieci w trudnym czasie, jakim jest epidemia koronawirusa. Akcję koordynuje WCRS.

Bilety-cegiełki na wirtualny mecz Panthers

Rozgrywki sportowe zostały wstrzymane przez pandemię koronawirusa. Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim - Panthers Wrocław - w tym czasie mieli rozegrać już trzy spotkania przed własną publicznością, jednak wszystkie zostały odwołane. Teraz Pantery rozpoczynają sprzedaż specjalnych biletów-cegiełek, które pomogą przetrwać klubowi w tym trudnym czasie.

Rozlicz PIT we Wrocławiu. Od Ciebie zależy Wrocław!

Aby rozliczyć się we Wrocławiu, nie trzeba być tu zameldowanym – wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wpisze się wrocławski adres, ponieważ do celów podatkowych liczy się miejsce zamieszkania, a nie zameldowania. Czytaj więcej.

Apel po Świętach

Jeśli po Świętach Wielkanocnych została Wam w lodówce nadwyżka jedzenia, której nie dacie rady już zjeść i jest ryzyko, że się zmarnuje - przekażcie ją fundacji „Weź pomóż”. Wolontariusze odbiorą produkty i przekażą potrzebującym.