Panthers zachęcają do zakupu biletów-cegiełek na wirtualny mecz

Rozgrywki sportowe zostały wstrzymane przez pandemię koronawirusa. Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim - Panthers Wrocław - w tym czasie mieli rozegrać już trzy spotkania przed własną publicznością, jednak wszystkie zostały odwołane. Teraz Pantery rozpoczynają sprzedaż specjalnych biletów-cegiełek, które pomogą przetrwać klubowi w tym trudnym czasie.


Pandemia krzyżuje plany Panthers Wrocław. Najpewniej za kilka tygodni zespół wznowi treningi i wróci do rozgrywania spotkań, jednak będzie znacząco przebudowany.

W obecnych okolicznościach karierę szkoleniową zakończył trener główny Val Gunn, a jeden z amerykańskich liderów wrocławskiej drużyny - Tony Dawson - zawiesza buty na kołku i planuje wstąpić w szeregi akademii policyjnej.

Na razie za ocean wrócili także inni Amerykanie: PJ Gremaud, Alex Burdette, Robert Conroy i Darrain Winston, jednak oni w przyszłości mogą grać we Wrocławiu. Dodajmy, że w stolicy Dolnego Śląska pozostali Deante Battle i Demetrius Eaton, którzy są zaangażowani w codzienną pracę klubu i szkolenie młodzieży.

Bilety na wirtualny mecz

- Dokładnie rok temu wybiegaliśmy na boisko, by stoczyć bój w Pucharze Europy z Calanda Broncos. Dzisiaj niestety nie możemy tego zrobić, bo wszyscy toczymy zupełnie inną walkę. Wiemy jednak, że wrócimy na boisko i zrobimy to razem z Wami!

Dlatego specjalnie dla naszych kibiców mamy bilety na wirtualny mecz - czytamy w komunikacie Panthers. - Kupując taki bilet dzisiaj, pomagasz nam w walce o realizacje marzeń, a jeśli kupisz go w wersji papierowej możesz liczyć na niespodzianki, gdy tylko wrócimy na boisko - dodają przedstawiciele klubu.

Wejściówkę na wirtualny mecz pomiędzy Panthers Wrocław a "KS Koronawirus" można nabyć za pośrednictwem strony internetowej. Bilet kosztuje 20 złotych, a każdy kibic może wybrać wersję elektroniczną czy papierową. Co ważne, kupując taką cegiełkę nie tylko wsparcie otrzymuje klub, ale również służba zdrowia, bo dziesięć procent z zebranej kwoty zostanie przekazane na rzecz szpitali walczących z pandemią.

Pierwszy  był Śląsk

Panthers to nie pierwszy klub we Wrocławiu, który zdecydował się wyemitować wirtualne bilety. Na podobną formę zdecydował się piłkarski Śląsk, który rozpoczął kilka dni temu sprzedaż voucherów w cenie 19,47 złotych (nawiązanie do daty powstania klubu). Kupując specjalny voucher, można go wykorzystać do końca sezonu 2020/2021. Akcja #WszyscyZaŚląskiem cieszy się sporym powodzeniem, bo sprzedano już ponad 4 tysiące voucherów.Zgłoś uwagę