4. Konkurs na edukacyjne projekty ekologiczne. Wnioski składać można do końca lutego
Na zdjęciu dziewczynka obserwująca przez lunetę zwierzęta we wrocławskim zoo, zdjęcie ilustracyjne. Oleksandr Poliakovsky - www.wroclaw.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydłużył termin składania wniosków na dofinasowanie edukacyjnych działań ekologicznych. Wnioski przyjmowane są maksymalnie do 28 lutego br. W puli środków na nasz region jest do wydania 4,5 mln zł.

Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej to program, którego celem jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy, ale też aktywizacja społeczna. Najważniejszym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych społeczeństwa od najmłodszych lat. Ale w projektach wykluczony nikt nie będzie, propozycje aktywizacji mogą być również dla seniorów.

W zakresie tematyki proponowanych działań, na które można otrzymać finansowanie powinny znaleźć się takie zagadnienia jak:

• przeciwdziałanie emisjom,
  • odnawialne źródła energii,
  • niskoemisyjny transport,
  • zrównoważony rozwój,
  • ochrona środowiska i gospodarki wodnej.

Wnioski składać można do 28 lutego br.

Wnioski rozpatrywane będą w ramach konkursu i spośród nich zostaną wyłonione najlepsze. Poza zgodnością z zakresem tematycznym, brana pod uwagę będzie również liczba osób do jakich dotrze zaproponowana forma działalności.

Według założeń, program powinien dotrzeć do co najmniej 150 000 osób z terenu województwa. Kwota jaką maksymalnie otrzymać można na jeden projekt to 150 000 zł, przy czym cel danego projektu zostanie uznany, jeśli dane przedsięwzięcie dotrze do minimum 5000 osób, a udział w bezpośredniej akcji weźmie 500 osób.

Cztery zakresy tematyczne

Działalność na jaką obecnie przyjmowane są w nioski, prowadzić będzie można w czterech zakresach tematycznych:

• ochrona środowiska,
  • gospodarka wodna,
  • zrównoważony rozwój,
  • OZE i efektywność energetyczna.

Każdy złożony wniosek zostanie otwarty po 28 lutego. Do tego czasu, wnioski składać można w Kancelarii Biura Funduszu lub Kancelarii Oddziału Biura Funduszu. O szczegółach projektu i dokładnych warunkach przeczytacie na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu