4. Konkurs Supermiasta i Superregiony. Można głosować na „ikony architektoniczne” z Wrocławia, Dolnego Śląska i Wałbrzycha

Błażej Organisty,

Rzeźba Nawa na Wyspie Daliowej Tomasz Hołod
Rzeźba Nawa na Wyspie Daliowej

NFM, Renoma, bulwar Dunikowskiego, a może rzeźba z Wyspy Daliowej? Czas wybrać „ikonę architektoniczną z Wrocławia"! O to miano ubiega się 15 obiektów. Głosować może każdy.

Rozpoczęło się głosowanie na budynki i obiekty w plebiscycie Supermiasta i Superregiony organizowanym przez wrocławską Gazetę Wyborczą.

Wspólnie z ekspertami i czytelnikami najpierw szukaliśmy propozycji architektonicznych ikon Wrocławia, Wałbrzycha i całego Dolnego Śląska. Teraz przyszedł czas na głosowanie.
Mateusz Kokoszkiewicz, wroclaw.wyborcza.pl

Plebiscyt składa się z trzech kategorii: Wrocław, Dolny Śląsk i Wałbrzych. Głosować może każdy – na tej stronie. Trzeba kliknąć przycisk „GŁOSUJ” przy wybranym obiekcie architektonicznym. Jeden uczestnik może oddać głos w każdej z trzech kategorii.

Z Wrocławia w konkursie startują:

1. Narodowe Forum Muzyki,
  2. terminal lotniska,
  3. Renoma,
  4. bulwar Dunikowskiego,
  5. Hydropolis i biurowiec MPWiK Na Grobli,
  6. Sky Tower,
  7. Bulwar Staromiejski,
  8. Ovo,
  9. Zintegrowane Centrum Studenckie,
  10. Afrykarium,
  11. rzeźba Nawa,
  12. Ekocentrum,
  13. most Rędziński,
  14. Mikmak,
  15. Corte Verona.

Dobrze, że taka akcja jest organizowana, bo można skonfrontować opinię ekspertów z branży z własnymi doświadczeniami. Ale przede wszystkim zachęcać ludzi, by zastanawiali się, w jakim miejscu żyją. Warto przekonywać mieszkańców, by rozglądali się, nagradzali albo ganili. Presja społeczna to jeden z najważniejszych elementów układanki pod tytułem „kształtowanie wspólnej przestrzeni", a trochę nam jej brakuje.
Michał Duda, dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu, wroclaw.wyborcza.pl

Głosowanie w konkursie Supermiasta i Superregiony trwa do 23 kwietnia.