3. Inwestycje
  4. Skończyła się budowa kładki, która połączyła Muchobór Wielki z Muchoborem Małym we Wrocławiu
Kładka nad rzeką w otoczeniu zieleni, na niej dwójka rowerzystów, obok spacerująca osoba FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Nad Ślęzą wisi już kładka, z której pod koniec lipca - po oficjalnym otwarciu - będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Po jednej stronie widać pole, po drugiej drzewa. Kładka z zielonym widokiem połączyła Muchobory. Jej budowa kosztowała 4 miliony złotych.

Budowa kładki nad rzeką dla pieszych i rowerzystów w okolicach ulicy Trawowej i Francuskiej to inicjatywa mieszkańców z rady i zarządu osiedla sprzed 10 lat. Próbowali przez Wrocławski Budżet Obywatelski, ale inwestycja okazała się zbyt droga. — Szukaliśmy innych opcji, aż z pomocą przyszła dyrektor Elżbieta Urbanek. Udało się pozyskać dofinansowanie z Polskiego Ładu. Projekt jest zatem realizowany dzięki dobrej współpracy z urzędem miejskim — przyznaje Bartłomiej Tylkowski, przewodniczący zarządu osiedla Muchobór Wielki.

Przewodniczący podkreśla, że kładka jest dużym udogodnieniem dla mieszkańców obu Muchoborów, jak również okolicznych osiedli: — Nie tylko usprawni komunikację pomiędzy oboma Muchoborami i umożliwi dostęp do terenów rekreacyjnych nad rzeką oraz do ogródków działkowych, ale w przyszłości połączy się planowanymi drogami rowerowymi z już istniejącymi, tworząc nowy korytarz, co będzie kluczowe dla tego rejonu Wrocławia, w tym dla mieszkańców Oporowa.

Na drogi rowerowe i piesze prowadzące do kładki od strony Muchoboru Wielkiego i Małego trzeba będzie trochę poczekać, ale ich realizacja już się zaczęła. Obecnie trwa ich projektowanie.

Nowa kładka (30 metrów długości) wygląda natomiast tak:

Jej budowa kosztowała ponad 4 miliony złotych i była częściowo finansowana z Polskiego Ładu.