wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kępa Mieszczańska jakiej nie widzieliście. Zdjęcia z lotu ptaka! [DUŻO ZDJĘĆ]

Przed wiekami był tam port i młyn, później lazaret i koszary, a po II wojnie światowej wyspa należała do żołnierzy i milicjantów, a wrocławianie chodzili tam na lodowisko i do kina letniego Torpiastu. Teraz na Kępie Mieszczańskiej ma być jak w Hamburgu, Amsterdamie czy Berlinie. Wszystko za sprawą nowych inwestycji. Zobaczcie zdjęcia.

Reklama

Kępa Mieszczańska – najrozleglejsza i najbardziej zielona wyspa w centrum Wrocławia. Dużo jest tam nowych inwestycji, ale to wciąż jeden z największych placów budowy w mieście.

Przestronne osiedla, nowoczesne biurowce, eleganckie kawiarnie i sklepy, a tuż obok potężny nowy park, dużo zieleni i bulwary nad Odrą. Tak już za kilka lat ma wyglądać Kępa Mieszczańska. A jak tam jest dzisiaj? Zobaczcie zdjęcia Kępy Mieszczańskiej.

Architekci mówiąc o Kępie Mieszczańskiej podkreślają, że we Wrocławiu są trzy miejsca w pobliżu rynku z dużym potencjałem przestrzennym do zagospodarowania – to pl. Społeczny, rejon Dworca Świebodzkiego i Kępa Mieszczańska. Najbardziej atrakcyjna jest Kępa, bo ma Odrę i dużo zieleni. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl