4. Zabytkowa kamienica w centrum miasta została sprzedana w licytacji komorniczej
Kamienica przy ulicy Szewskiej 74 Tomasz Hołod
Kamienica przy ulicy Szewskiej 74

Jedną z zabytkowych kamienic w pobliżu wrocławskiego Rynku wystawiono w aukcji komorniczej. Termin licytacji minął 23 czerwca. Znajdujący się u zbiegu ulic Kurzy Targ i Szewskiej, tak zwany Dom Pod Złotą Marią, będzie mieć nowego właściciela.

Zabytkowa kamienica znajduje się w centrum miasta przy ulicy Szewskiej 74. Budynek został wystawiony w licytacji komorniczej, której termin minął 23 czerwca. Cena wywoławcza wynosiła 12 060 750 złotych.

Monika Janus, rzecznik prasowy Rady Izby Komorniczej we Wrocławiu przyznaje, że zainteresowanie ofertą było spore. Wpłacono trzy wadia (wadium wynosiło ponad 1 milion zł). Ostatecznie jednak licytacja stanęła na kwocie, która nie przekroczyła szacunkowej wartości obiektu - 16 mln. 81 tys. zł. Mimo sporego zainteresowania ofertą, licytacja zakończyła się kwotą 14 mln 65 tys. zł.

Dom Pod Złotą Marią u zbiegu ulic Kurzy Targ i Szewskiej

Na budynek składają się cztery kondygnacje oraz użytkowe poddasze. Jest też podpiwniczony. W piwnicach i parterze o łącznej powierzchni użytkowej 547 mkw. znajdują się powierzchnie handlowo-usługowe, natomiast na wyższych kondygnacjach budynku są pomieszczenia o charakterze biurowym o łącznej powierzchni użytkowej 1 261 mkw.

Kamienica wpisana jest do rejestru zabytków.