Już trzy szpitale z zakazem odwiedzin

WSK przy ul. Weigla, USK przy ul. Borowskiej i wojewódzki szpital przy ul. Kamieńskiego – te trzy placówki wstrzymały odwiedziny pacjentów i wprowadziły reżim sanitarny ze względu na szybkie rozprzestrzeniania się chorób grypopodobnych, w tym wirusa grypy AH1N1.

Zakaz odwiedzin w szpitalu przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej obowiązuje od 22 stycznia, ze względu na obecność u kilku pacjentów wirusa AH1N1. Przypadki zachorowań na ten sam wirus odnotowano niedawno również w Wojskowym Szpitalu Klinicznym przy ul. Weigla. Tam również dla odwiedzających zamknięte zostały wszystkie oddziały. Obowiązuje tak również reżim sanitarny. Zakaz odwiedzin wprowadziły także szpital przy Kamieńskiego. W Dolnośląskim Centrum Onkologicznym ograniczono z kolei limity odwiedzin. Do chorego może wejść tylko jedna osoba. Jak tłumaczą władze szpitali zakazy podyktowane są troską o zdrowie pacjentów i ich bliskich.

Ze statystyk Powiatowej StacjiSanitarno-Epidemiologicznej wynika, że tylko na terenie Wrocławiu w styczniu potwierdzono 2349 przypadków grypy, w tym 39 typu AH1N1 oraz 9 typu A.