wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Jest nowy komendant dolnośląskiej policji. To nadinspektor Paweł Półtorzycki (biogram)

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się dzisiaj (29 grudnia) uroczystość powierzenia obowiązków na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Pawłowi Półtorzyckiemu oraz pożegnanie ze sztandarem dotychczasowego szefa dolnośląskich policjantów nadinsp. Dariusza Wesołowskiego. Kim jest nowy komendant dolnośląskich policjantów?

Reklama

W uroczystości wzięli udział m.in. insp. Marek Boroń p.o. Komendant Główny Policji, wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń, a także ścisłe grono kierownicze dolnośląskiego garnizonu oraz przedstawiciele związków zawodowych zrzeszających policjantów i pracowników dolnośląskiej policji.

Kim jest nowy komendant dolnośląskich policjantów? 

Nadinspektor Paweł Półtorzycki służbę w policji rozpoczął w 1994 roku we Wrocławiu i do roku 1999 pełnił szereg funkcji na stanowiskach wykonawczych w jednostkach garnizonu dolnośląskiego. Następnie działał w strukturach Centralnego Biura Śledczego i CBŚP od początku powstania tej komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji.

Początkowo poznał dobrze Wrocław i Dolny Śląsk, a przez kolejne blisko 24 lata służby przeszedł przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, zdobywając ogromne doświadczenie, aby w 2016 roku zostać powołanym na stanowisko zastępcy komendanta CBŚP, a trzy lata później na szefa tej formacji.

W czasie służby nadinsp. Paweł Półtorzycki został uhonorowany, m.in. Brązowym Krzyżem Zasług, Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę, Złotą Odznaką Zasłużony Policjant, czy też Odznaką Honorową Służby Kontrterrorystycznej.

Honor, zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność...

Nowy Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu w swoim wystąpieniu podziękował, m.in. za zaufanie i powierzenie mu do realizacji zadań na stanowisku szefa dolnośląskiego garnizonu. Dodał, że to dla niego zaszczyt, honor i zdaje sobie sprawę z tego, że także wielka odpowiedzialność.

Zapewnił o ścisłej współpracy, m.in. z samorządowcami i zaznaczył, że dołoży wszelkich starań, aby działania policjantów skutkowały wyłącznie poprawą bezpieczeństwa oraz dobrym wizerunkiem formacji.

Źródło: policja dolnośląska

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl