3. Wiadomości z regionu
  4. Rozbudowa szkoły w Pustkowie Żurawskim. Zobacz, jak odmieni się stara tysiąclatka
Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pustkowie Żurawskim, wizualizacja ACCamera / UG Kobierzyce
Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pustkowie Żurawskim, wizualizacja

Sala gimnastyczną oraz siedem nowych sal – tysiąclatka w Pustkowie Żurawskim zmienia się w nowoczesną szkołę. Inwestycja gminy Kobierzyce warta jest 28 mln zł.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pustkowie Żurawskim uczy się 107 i 60 przedszkolaków. Budynek – typowa tysiąclatka, przechodzi modernizację. Trwa rozbudowa gmachu i jego otoczenia.

Kobierzyce inwestują w dzieci

Budynek będzie znacznie większy, gotowe są już fundamenty pod nowe skrzydło. – Trzeba było wyburzyć część starego budynku i wybudować łącznik między starą a nową częścią szkoły – mówił Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce, podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod nowy budynek.

W wyniku rozbudowy powstanie siedem nowych sal dydaktycznych, w tym pracownie do fizyki, chemii i języków obcych oraz gabinety dla specjalistów: psychologa, pedagoga i logopedy. Najbardziej widowiskowy element inwestycji to nowa sala gimnastyczna, w planach jest budowa bieżni, placu zabaw dla młodszych dzieci oraz parkingu.

Koszt inwestycji to 28 mln złotych.

Źródło: materiały prasowe