wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Gdzie można pójść na lody we Wrocławiu? Zestawienie lodziarni

– Polecam znakomite świderki o smaku śmietankowym lub czekoladowym – mówi Michaela Kasprzak, która pracuje w Lodziarni Marceli przy ul. Wita Stwosza 12 a. fot. Michał Kurowicki / www.wroclaw.pl
– Polecam znakomite świderki o smaku śmietankowym lub czekoladowym – mówi Michaela Kasprzak, która pracuje w Lodziarni Marceli przy ul. Wita Stwosza 12 a.

Lody, lody dla ochłody. W słoneczne i ciepłe dni wielu z nas zastanawia się: świderki czy gałki, włoskie czy amerykańskie, czekoladowe czy truskawkowe... A gdzie można pójść na lody we Wrocławiu? Prezentujemy miejsca, które słyną z pysznych mroźnych deserów. Niektóre działają od kilkudziesięciu lat, a receptury ich wyrobów przechodzą z pokolenia na pokolenie. Inne są młodsze, ale już zdobyły swoich wiernych klientów. A gdzie Wy się wybierzecie? Możecie też zgłosić nam swoją ulubioną lodziarnię.

Reklama

Lody we Wrocławiu: Lodziarnia Cybulskiego 10

Kultowa lodziarnia wrocławskiego Nadodrza, otwarta nieprzerwanie od 1956 roku. Już przed wojną w tym miejscu sprzedawano lody i ciastka i pieczywo. 

Lody we Wrocławiu: Cukiernia Komandorska

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych cukierni i lodziarni we Wrocławiu. W czasach PRL-u sprzedawała swoje produkty w niewielkim pawilonie na ul. Komandorskiej, tuz obok nasypu kolejowego. Obecnie mieści się na parterze nowego biurowca, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie wcześniej stał pawilon.

Lody we Wrocławiu: Lodziarnia Roma

Roma to mała i najprawdopodobniej najstarsza lodziarnia, licząc od momentu, kiedy Wrocław powrócił do Polski. To legendarne miejsce działa od 1946 i przez ten czas wyrobiło sobie świetną markę wśród klientów. W 2018 roku Roma została zaliczona, jako jedyna z Polski, do grona najlepszych lodziarni w Europie przez brytyjski dziennik The Guardian.

Lody we Wrocławiu: Lodziarnie Polish Lody

Znana sieć lodziarni, której punkty znajdziemy na wielu osiedlach Wrocławia. Posiada świetną nazwę, która jest grą angielskich i polskich słów. Jej lody mają niezapomniany smak, a do punktów sprzedaży ustawiają się często kolejki klientów.

Lody we Wrocławiu: Lodziarnia Przełam Lody

Przełam Lody Cafe znajdziecie przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w okolicy Zoo, Hali Stulecia i Pergoli. To lodziarnio-kawiarnia z własną produkcją lodów i ciast, wyjątkową kawą i napojami na każdą porę roku.

Lody we Wrocławiu: Lodziarnia Marceli

Miejsce w samym sercu Wrocławia, tuż obok kościoła św. Marii i Magdaleny postawiło w tym roku na kultowe świderki. Oprócz nich znajdziemy tradycyjne lody gałkowe.

Lody we Wrocławiu: Sieć piekarni ze sprzedażą lodów - Chleboteka

Oprócz smacznego i zawsze świeżego pieczywa Chleboteka oferuje swoim klientom znakomite lody własnej produkcji.

Lody we Wrocławiu: Sieć lodziarni Krasnolód

Pierwszy stacjonarny Krasnolód, w którym lody serwowane były z okienka powstał w sierpniu 2016 roku. Od tego czasu Krasnolód przekształcił się w sieć lodziarni, cieszących się dużą popularnością wrocławian i turystów.

Jaka pogoda we Wrocławiu w sobotę 28 maja?

Zapowiada się pochmurna sobota i ładniejsza aura w niedzielę we Wrocławiu. Sprawdźcie prognozę pogody na weekend 28-29 maja.

Zgłoś swoją ulubioną lodziarnię

Jeżeli macie swoją ulubioną lodziarnię we Wrocławiu, a nie znalazła się ona na naszej liście, zgłoście ją do nas na adres: redakcja(at)araw.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama