wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo

FlixBusem pojedziemy z Wrocławia do Kijowa. Autobusy na tej trasie będą kursować cztery razy w tygodniu [SZCZEGÓŁY]

Start FlixBusa na trasie Wrocław-Kijów zaplanowano na czwartek, 23 czerwca 2022. Autobusy będą kursować 4 razy w tygodniu materiały prasowe FlixBusa

FlixBus uruchamia nowe połączenie na trasie Wrocław-Kijów. Start zaplanowano na czwartek, 23 czerwca 2022. Autobusy na tej trasie będą kursować 4 razy w tygodniu. Nowa linia FlixBusa na trasie Wrocław-Kijów będzie kursować z Wrocławia we wtorki, środy, piątki i soboty. Z Kijowa natomiast autobusy będą wyruszać w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki.

Autobus będzie jechał m.in. przez Katowice, Kraków, Lwów, Równe, Nowogród Wołyński i Żytomierz.

Dzięki nowej linii nie tylko po raz pierwszy połączymy bezpośrednio Wrocław i Kijów, ale też wzmocnimy ofertę pomiędzy Krakowem i Lwowem, gdzie obserwujemy ogromne zapotrzebowanie na bezpieczne, wygodne i przystępne cenowo podróże
komentuje Michał Leman, dyrektor FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich

– Cała aktualna oferta połączeń FlixBusa w Ukrainie została zaprojektowana w taki sposób, aby podróżowanie po Ukrainie odbywało się w ciągu dnia, poza godzinami policyjnymi w ukraińskich miastach - mówi Michał Lemanh.

Ponadto, w czerwcu FlixBus uruchomił także dodatkowe połączenie na trasie Kijów-Warszawa. W sumie dostępnych jest już 10 bezpośrednich międzynarodowych połączeń FlixBusa z Ukrainy do Polski, Czech i na Węgry:

Dzięki rozbudowanej siatce połączeń FlixBusa oraz możliwości dogodnych przesiadek, z Ukrainy można z łatwością dotrzeć do większości europejskich miast.

– Ze względu na to, że wiele osób wraca do swoich domów w Ukrainie, ale także wiele osób
nadal z niej wyjeżdża, staramy się, aby podróże na tych relacjach były jak najbardziej dostępne. Pomimo zwiększonego popytu i rosnących kosztów eksploatacyjnych, na liniach ukraińskich nadal utrzymujemy ceny biletów na najniższym możliwym poziomie - dodaje Leman.

Aktualne ceny sprawdzisz klikając TUTAJ.