4. Fińska sobota na wrocławskim lotnisku: Wybierz Helsinki
Fińska wioska zimą, w owalu fińska flaga shutterstock
Fińska wioska zimą, w owalu fińska flaga

Fińska sobota Portu Lotniczego Wrocław to wydarzenie promujące nowe, bezpośrednie połączenie lotnicze Wrocławia z Helsinkami. Zanim odwiedzisz krainę świętego Mikołaja i Muminków poznaj zwyczaje Finów. Całodniowa fińska zabawa w Porcie Lotniczym Wrocław w sobotę 20 kwietnia.

Bezpośrednie, codzienne połączenia lotnicze z Helsinkami w rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław są od 4 kwietnia. Na sobotę, 20 kwietnia, godz. 11.00-17.00, zaplanowano cykl wydarzeń, prezentacji i zabaw dotyczących atrakcji Finlandii.

Wielokrotnie podkreślaliśmy już, jak istotne dla rozwoju wrocławskiego lotniska jest połączenie z Helsinkami. Chcemy pokazać naszym pasażerom i gościom, co wyjątkowego do zaoferowania ma ten piękny kraj. Dzięki warsztatom i spotkaniom ze związanymi z Finlandią ludźmi każdy będzie miał szansę dowiedzieć się, co czyni Finów najszczęśliwszym narodem na świecie. Codzienne połączenia Helsinek i Wrocławia umożliwiają krótki wypad do stolicy Finlandii. Fińska sobota może być inspiracją do takiej wyprawy.
Bartosz Wiśniewski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Wrocław.

Przyroda, architektura, biznes, czyli recepta na szczęście

Finlandia to na mapie Europy miejsce wyjątkowe. Mimo surowego klimatu od kilku lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingu na najbardziej szczęśliwy kraj na świecie. Finowie z szacunkiem traktują przyrodę. Tamtejsza architektura uchodzi za jedną z najciekawszych na świecie, a fiński biznes cechuje solidność i kreatywność.

Podczas fińskiej soboty o tym fenomenie opowie Małgorzata Węgrzyn-Wysocka, honorowa konsul Republiki Finlandii we Wrocławiu.

Cieszę się, że Finnair uznał Wrocław za obiecujący kierunek. Nowe połączenie wiele da, jeśli chodzi o zainteresowanie naszym regionem. Już słyszę, że jest duże zainteresowanie Finów lotami w okresie wakacji. Od tego się zaczyna, a potem - kiedy będą się zastanawiali się nad destylacjami biznesowymi, to będą wiedzieli, że jest takie miejsca jak Wrocław, z dużymi możliwościami. Są fińskie firmy, które dotąd miały swoje placówki w Warszawie, w Gdańsku, a teraz dopytują się o możliwości biznesowe we Wrocławiu. Nowe połączenie będzie dużym impulsem do rozwoju współpracy.
Małgorzata Węgrzyn-Wysocka, honorowa konsul Republiki Finlandii we Wrocławiu.

W programie spotkania są również:

• cykl warsztatów dotyczących fińskiej ceramiki, body balance, nordic walkingu
  • spotkanie z twórcami lapońskiej wioski Kalevala położonej w dolnośląskich Borowicach namiastki Finlandii
  • seans filmu „Pamiętniki Tatusia Muminka” oraz czytanie książek o przygodach Muminków

• konkursy dla dzieci i dorosłych, w których trzeba będzie wykazać się kreatywnością oraz wiedzą na temat Finlandii.

Zapisy na wszystkie zaplanowane warsztaty będą prowadzone w dniu wydarzenia, na godzinę przed ich rozpoczęciem. Liczba miejsc jest ograniczona i różni się w zależności od warsztatu.

Źródło: materiały prasowe