wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ferie zimowe we Wrocławiu. Gdzie zostały jeszcze wolne miejsca? Sprawdziliśmy!
Ferie jeździeckie na Partynicach mat. pras.
Ferie jeździeckie na Partynicach

Już 15 stycznia rozpoczną się ferie zimowe na Dolnym Śląsku. Jak co roku, miejskie instytucje zadbały o to, aby dzieci spędziły ciekawie czas podczas półkolonii organizowanych m.in. w Aquaparku, Hydropolis, Hali Stulecia czy we Wrocławskim Centrum Treningowym Spartan. Sprawdziliśmy, gdzie są jeszcze wolne miejsca.

Reklama

Ferie we Wrocławiu. Gdzie zostały jeszcze wolne miejsca?

Aktywne ferie w Spartanie

Spartan przygotował sportowe półkolonie:

  • pływacko-łyżwiarskie (ul. Wejherowska 34) – są miejsca, można się zapisywać na I i II turnus;
  • tenisowo-łyżwiarskie (ul. Spiska 1) – na I turnus brak miejsc, na II można się jeszcze zapisać;
  • piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53) – są miejsca, można się zapisywać na I i II turnus;
  • piłkarsko-sportowe (ul. Krajewskiego 2) – na I turnus brak miejsc, na II można się jeszcze zapisać;
  • sportowe (ul. Hallera 81) – są miejsca, można się zapisywać na I turnus.

Nasze półkolonie to idealna propozycja dla miłośników sportu. Uczniów, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Przy czym na nasze półkolonie zapraszamy również osoby, które np. nigdy nie miały łyżew na nogach, czy rakiety tenisowej w ręce. To będzie idealna okazja, by rozpocząć przygodę z tymi dyscyplinami. Wszystkie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy.
Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan

Zajęcia odbywać się będą w ramach dwóch 5-dniowych turnusów, od godz. 7:30 do 16:30. Koszt tygodniowych zajęć wynosi od 749 zł do 849 zł. W cenie turnusu są również m.in. dwa posiłki oraz ubezpieczenie NNW. Więcej informacji na stronie Spartana.

Podczas ferii zimowych (oprócz półkolonii) dzieci i dorośli mogą zapisać się również na kurs jazdy na łyżwach. Wciąż są wolne miejsca, szczegóły tutaj.

Wodne ferie w Aquaparku

15 stycznia ruszą także AquaFerie organizowane przez Aquapark Wrocław przy ul. Borowskiej. Półkolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat prowadzone będą pod opieką profesjonalnych animatorów. Dzieci można zapisywać na dowolną liczbę dni.

W czasie turnusu, poza nauką i doskonaleniem pływania, zorganizowane zostaną zajęcia ogólnorozwojowe z licznymi atrakcjami tematycznymi tj. Piraci z Karaibów, Podwodny Świat, Dzień Sportów Wodnych, Rajska Przygoda czy Dzień Brazylijki. Chętni będą mogli także wyrobić kartę pływacką.
Adrianna Pawlicka, rzecznik prasowy Aquaparku

Jeden dzień AquaFerii kosztuje 249 złotych. W cenie jest też pełne wyżywienie: śniadanie, obiad i podwieczorek. Wciąż są wolne miejsca na dwa turnusy. Zapisy na stronie internetowej.

Konno na Partynicach

Uczestnicy ferii spędzą ten czas wśród koni. Poznają ich zwyczaje, charakterystyczne zachowania. Nauczą się nimi opiekować oraz, co najważniejsze, na nich jeździć. Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Ferie na wrocławskich Partynicach to wyjątkowa okazja do poznania różnych ras końskich. Dzieci spotkają się z odważnymi końmi Straży Miejskiej, poznają niezwykle przyjazne konie pracujące przy zajęciach hipoterapii, zaś umiejętności jeździeckie będą doskonalić podczas jazdy na kucach i koniach z naszej stajni rekreacyjnej.
Piotr Makarewicz, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez na Torze Wyścigów Konnych-Partynice

Półkolonie na Partynicach organizowane będą w ramach dwóch tygodniowych turnusów. Koszt jednego turnusu wraz z wyżywieniem wynosi 1400 zł. Na pierwszy turnus nie ma już wolnych miejsc, ale wciąż można zapisywać się na drugi. Zapisy na stronie internetowej.

Ferie zimowe w Hydropolis

Hydropolis przygotowało dla dzieci dwa tygodniowe turnusy (w terminach: 15-19.01 oraz 22-26.01.2024), podczas których każdy dzień będzie miał swój motyw przewodni. Będą zajęcia plastyczne, wizyty w atrakcjach turystycznych i profesjonalny trening w klubie sportowym.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat, a liczba miejsc jest ograniczona. W każdym z turnusów może wziąć udział maksymalnie 20 uczestników. Koszt udziału w zajęciach wynosi 850 zł od osoby, a w przypadku zapisu dwójki dzieci po 800 zł. W cenę wliczone są zajęcia, bilety wstępu do atrakcji, wyżywienie i ubezpieczenie. Zostało ok. 10 wolnych miejsc na drugi turnus. Więcej informacji tutaj.

Hala Stulecia - Odkryj swoje super moce

Pierwszy tydzień ferii w Hali Stulecia będzie pod hasłem: „Odkryj swoje super moce!”, a drugi: „Tropem zagadek: sekret długowiecznej Hali Stulecia”.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci, dzięki swoim super-mocom, wyruszą na ratunek Ziemi. W poszukiwaniu inspiracji, zawędrują do świata Batmana, czy Supermana. Dowiedzą się też, jak projektować i budować z szacunkiem dla środowiska. W drugim tygodniu poszukają sekretu długowiecznej Hali Stulecia. Uzbrojeni w lupy spróbują rozwiązać tę intrygującą zagadkę.
Tomasz Myszko-Wolski, rzecznik prasowy Hali Stulecia

Półkolonie potrwają od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-17:00 i adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Koszt turnusu to 910 zł za tydzień. Dla rodzeństwa zniżka w wysokości 100 zł. Hala Stulecia w ramach opłaty zapewnia wszystkim uczestnikom materiały edukacyjne, ubezpieczenie NNW oraz pełne wyżywienie. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na każdy turnus. Szczegółowe informacje na stronie Hali Stulecia.

Egzotyczne ferie w zoo

Tegoroczne ferie można spędzić również we wrocławskim zoo. Z tej okazji ruszają specjalne zajęcia edukacyjne pod nazwą „Egzotyka na talerzu”. Zajęcia będą realizowane od 15 do 26 stycznia (od poniedziałku do piątku). To oferta dla wszystkich chętnych, również dorosłych.

Przez 75 minut będzie można dowiedzieć się szczegółów nt. żywienia zwierząt w zoo. Edukatorzy wraz z opiekunami opowiedzą, jakie specjały do jedzenia dostają ich podopieczni, a także pomogą przygotować porcję smakołyków. W zajęciach mogą wziąć udział osoby od ukończonego 5-go roku życia, ilość miejsc w grupie ograniczona do 20 osób. Bilety można kupić online. Wciąż są wolne miejsca. Więcej informacji tutaj.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl