wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Dzień Ojca 2022 we Wrocławiu. Gdzie i jak świętować? Zobaczcie [LISTA ATRAKCJI]
Dzień Ojca 2022 we Wrocławiu. Czeka nas mnóstwo atrakcji pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Dzień Ojca 2022 we Wrocławiu. Czeka nas mnóstwo atrakcji

Już 23 czerwca, w czwartek, najważniejsze święto wszystkich dumnych posiadaczy synów i córek. Dzień Ojca. To wyjątkowy dzień, który we Wrocławiu będzie można świętować przez kilka dni, zahaczając o najbliższy weekend. Co nas czeka? M.in. wielki piknik w Galerii Magnolia, zwiedzanie stadionu na Pilczycach, budowanie drewnianych konstrukcji w Galerii Dominikańskiej, a do tego spektakl teatralny…

Reklama

Na początek – spektakl. Premiera.

Dzień Ojca 2022 w teatrze

24 czerwca 2022 roku (początek o godz. 19.) na scenie Teatru Ad Spectatores (ul. Hubska 44) swoją premierę będzie miało przedstawienie „Gdzie jest Tata?”, które powstało w wyniku inicjatywy ojców-artystów: Jana Naturskiego, Mikołaja Woubisheta i Grzegorza Mazonia.

Spektakl przypomina cyrkową klaunadę. Dwoje bohaterów: Tutu i Tata, to syn i ojciec, którzy bawią się co chwilę w różne gry. Zabawa ta jest z jednej strony pełna humoru, z drugiej jednak opowiada o ważnych i niełatwych aspektach rodzicielstwa 
- zapowiadają twórcy spektaklu

- „Gdzie jest Tata?” to spektakl, który jest rozrywką dla całej rodziny. Dzieci odnajdą w nim całą masę zabawnych, gagowych sytuacji, wywołujących salwy śmiechu, natomiast dorośli dostrzegą ukryty w nich przekaz. Przedstawienie ma przypomnieć, jak ważna jest relacja rodzic - dziecko, jak znaczącą rolę mają rodzice. Jak rodzice są idealizowani i jakim bezgranicznym zaufaniem obdarzają nas nasze dzieci – dodają. 

Gdzie jest tata?

Gdzie jest tata?

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Reżyseria: Jan Naturski i Mikołaj Woubishet, scenariusz: Jan Naturski, muzyka: Grzegorz Mazoń.

Bilety na premierę: normalny – 35 złotych, ulgowy – 25 złotych.

Dzień później, w sobotę, czeka nas masa atrakcji w Magnolii.

Dzień Ojca 2022 w galerii Magnolia

Kartki pocztowe dla ojców, kramik z upominkami, bony, rabaty i piknik z bezpłatnym spektaklem, pokazem iluzjonisty i warsztatami dla rodzin - to wszystko z okazji Święta Taty przygotowała Fundacja Forum Mężczyzn w Centrum Handlowym Magnolia Park.

Już od 17 czerwca czynny jest Rodzinny Ogród Castoramy, w którym aż do 23 czerwca będzie można kupić prezenty z okazji Dnia Ojca: koszulki, kubki, torby z okolicznościowymi grafikami (Rodzinny Ogród Castoramy w Magnolii  czynny jest  od godziny 14. do 18.)

- Do każdego podarunku dodawana będzie bezpłatna kartka pocztowa do samodzielnego uzupełnienia lub upiększenia. Na odwrocie kartki z życzeniami znajdować się będzie kod QR z listą dostępnych rabatów oraz informacją co do formuły otrzymania zniżki (w większości ważnych w dniu pikniku - 25 czerwca). Kartki będzie można również zakupić na stoisku w symbolicznej cenie 5 złotych. Cały dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na badania profilaktyczne w ramach listopadowej kampanii Złoty Wąs 2022 – informują organizatorzy wydarzenia.

Zwieńczeniem i głównym wydarzeniem Wrocławskiego Dnia Ojca będzie sobotni (25 czerwca) piknik. Start o godzinie 10.

O godzinie 12. rozpocznie się bezpłatny spektakl „Gdzie jest Tata?” przygotowany przez związanych z Teatrem Muzycznym Capitol Jana Naturskiego i Mikołaja Woubisheta (to doskonała okazja dla tych, którym nie udało zobaczyć się przedstawienia na premierze, dzień wcześniej)

Po przedstawieniu rozpocznie się pokaz sztuczek iluzjonisty Daniela Jedynaka (godzina 13). W programie pikniku zaplanowano też warsztaty magiczne i florystyczne dla rodziców z dziećmi, zajęcia z Minecrafta, warsztaty wykonywania drewnianych kartek z życzeniami, rodzinne studio fotografii, bezpłatne portrety, strefę sportową, gier planszowych, klocków dla dzieci oraz gry i zabawy plenerowe. Całość potrwa do około godziny 15.

Udział w całości obchodów pikniku Wrocławskiego Dnia Ojca 25 czerwca jest bezpłatny.

Dzień Ojca 2022 w Galerii Dominikańskiej

Z okazji Dnia Ojca, w niedzielę handlową, 26 czerwca Galeria Dominikańska zaprasza do LindenPark (na poziomie +1 na) warsztaty z budowania konstrukcji z drewnianych klocków.

- Ekologiczne produkty wysokiej jakości pozwolą na uwolnienie wyobraźni i poszerzą horyzonty najmłodszych i ich ojców. Zapisy na warsztaty znajdują się na stronie internetowej www.galeria-dominkanska.pl. Warsztaty są bezpłatne, odbywają się w godzinach 13.00, 15.00 i 17.00 na poziomie +1, koło kawiarni Starbucks – informuje Galeria Dominikańska.

Dzień Ojca 2022 na Tarczyński Arenie Wrocław

 23 czerwca 2022 r. na Tarczyński Arenie Wrocław obowiązuje specjalny cennik biletów: każdy ojciec, który pojawi się z dzieckiem na zwiedzaniu areny o godzinie 15.00, 17.00 lub 19.00, otrzyma bilet w cenie ulgowej (17 zł), a wstęp dziecka będzie bezpłatny!

Dzień Ojca 2022 na Tarczyński Arenie Wrocław

Dzień Ojca 2022 na Tarczyński Arenie Wrocław

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Podczas zwiedzania Tarczyński Areny Wrocław, każdy uczestnik będzie miał okazję obejrzeć między innymi największy w Polsce sektor kibiców gości, szatnię, w której aż trzynastokrotnie gościła reprezentacja Polski, a na co dzień korzystają z niej zawodnicy Śląska Wrocław, a nawet specjalny areszt stanowiący część obiektu.

Bilety są do nabycia bezpośrednio przed zwiedzaniem – lepiej jednak pojawić się 15 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia zwiedzania. Miejscem zbiórki jest recepcja W1 na poziomie 0, pod esplanadą (zalecany wjazd bramą A, parking płatny zgodnie z cennikiem operatora). Czas całości zwiedzania to około 60 min.

Aby skorzystać z opisywanej promocji, w kasie muszą pojawić się dwie osoby: ojciec/opiekun oraz dziecko; jeden ojciec/opiekun może skorzystać z maksymalnie jednego gratisowego biletu dla dziecka; w przypadku większej liczby zwiedzających, pozostałe osoby obowiązuje ulgowy bilet wstępu.

Dziecko nie może skorzystać z darmowego biletu bez obecności ojca/opiekuna. Wszystkie mamy mogą skorzystać z ulgowego biletu wstępu, jednak w tym przypadku nie przysługuje gratisowy bilet dla dziecka.

Źródło: materiały prasowe organizatorów

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl