wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Nowy dworzec i stacja niedaleko Wrocławia. Zbudowali to w całości z 45 000 klocków Lego (zdjęcia)
Kliknij, aby powiększyć
Fragment makiety kolejowej z Lego: widać kawałek stacji Legnica, pociąg i pasażera KD
Fragment makiety kolejowej z Lego: widać kawałek stacji Legnica, pociąg i pasażera

Pierwsza w Polsce publiczna makieta kolejowa wykonana w całości z klocków Lego jest w Legnicy. Pojawiła się tam 29 kwietnia. U nas jest do zobaczenia na zdjęciach.

Reklama

W holu dworca kolejowego w Legnicy pojawiła się makieta wykonana w całości z klocków Lego. Wcześniej stała w Muzeum Miedzi w Legnicy i była jedną z głównych atrakcji wystawy przygotowanej na 15-lecie działalności Kolei Dolnośląskich. Jej budowa to inicjatywa KD i PKP SA.

Budowla składa się z 45 tysięcy elementów. Jej składanie zajęło Wojciechowi Reglińskiemu i Emilowi Chroboczkowi dwa miesiące.

Dwa tygodnie spędziliśmy, projektując ją w programie komputerowym. Dało nam to wiedzę na temat liczby niezbędnych klocków. Kolejnym etapem było ich zamawianie. Okazało się, że zdobycie tylu elementów w tak krótkim czasie jest nie lada wyzwaniem. Przesyłki docierały z całej Europy, a na niektóre z nich czekaliśmy nawet kilka tygodni, co bardzo utrudniało efektywne budowanie.
Wojciech Regliński

Pierwsza taka budowla w Polsce

W Polsce powstało kilka rekonstrukcji dworców z klocków Lego. Makiet doczekały się m.in. Gdynia i Gdańsk. Są one jednak w zbiorach prywatnych. Makieta legnicka jest pierwszą publicznie dostępną miniaturą Lego w kraju, powstałą na zlecenie przewoźnika kolejowego.

Dla wszystkich podróżnych przyjeżdżających i wyjeżdżających ze stacji Legnica mamy coś specjalnego: pierwszą w Polsce makietę przedstawiającą dworzec wraz z halą peronową i oczywiście naszymi pojazdami, eksponowaną publicznie w holu dworca w Legnicy.
Damian Stawikowski, prezes KD

Pociąg z Wrocławia Głównego do Legnicy jedzie niespełna godzinę.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl