3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Dni otwarte na Uniwersytecie WSB Merito
Dwie osoby z goglami do symulacji wirtualnej rzeczywistości stoją w pokoju o zielonych ścianach Materiały prasowe Uniwersytetu WSB Merito

Dni otwarte na Uniwersytecie WSB Merito potrwają od 19 do 23 lutego (poniedziałek – piątek). Zaproszeni są uczniowie szkół średnich i wszyscy zainteresowani studniami. Oprowadzać gości będą studenci, którzy bez ogródek powiedzą, jak studiuje się na WSB Merito. Trwają zapisy.

Dni otwarte to okazja dla uczniów starszych klas szkół średnich, aby rozeznać się w ofercie uczelni, zobaczyć kampus, porozmawiać ze studentami, a przede wszystkim wziąć udział w ciekawych zajęciach.

52 wykłady, warsztaty i gry symulacyjne

Od 19 do 23 lutego młodzież będzie mogła poznać aż 23 wykładowców, którzy poprowadzą 52 wykłady, warsztaty i gry symulacyjne – łącznie niemal 50 godzin zajęć.

Tematyka jest szeroka, bo uczelnia oferuje studentom 13 kierunków studiów licencjackich, w tym 3 kierunki inżynierskie oraz jednolite studia magisterskie z prawa i z psychologii.

Przykładowe tematy zajęć, na które mogą się zapisywać uczniowie, to:

• Bitwa na pomidory, wieże z ludzi, czyli dlaczego hiszpańskie fiesty nas fascynują
  • Negocjacje i mediacje w biznesie
  • Gabinet anatomii – 5G w podejściu technicznym vs marketingowym – czy operatorzy mówią nam prawdę?
  • Neuromarketing – świadomość nieświadomości
  • Manipulacja językiem czy manipulacja ludźmi za pomocą języka?
  • Tea and Tiara Tales: A Journey to Royal Shenanigan
  • Tajemnice logo. Wyróżnij się za pomocą identyfikacji wizualnej
  • Gra „Legalpolis” z wiedzy o prawie karnym, cywilnym, rodzinnym i administracyjnym
  • Moje supermoce – jakie mam? Jak je wykorzystać?
  • Jak wygląda praca sklepu internetowego od środka?

Atrakcje dla uczniów

Na uczestników czekają nie tylko wykłady i warsztaty, zaprezentują się również koła naukowe i Samorząd Studencki, który jest gospodarzem wydarzenia. Przy stoiskach wystawienniczych będzie można wygrać upominki, a na zajęciach wykładowcy będą nagradzać najaktywniejszych uczniów.

Studia to nie tylko wykłady, ale też dużo kreatywnych zajęć, case studies, gier symulacyjnych, nauki w specjalistycznych laboratoriach na nowoczesnym sprzęcie i oprogramowaniu. Studia to również okazja do rozwijania swoich umiejętności, dzięki zaangażowaniu w przeróżne uczelniane inicjatywy.
Gabriela Lubas, studentka II roku studiów magisterskich na kierunku zarządzanie, wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu

– Chcemy to pokazać kandydatom, opowiedzieć o nas i tym, jak dużo się u nas dzieje. Dlatego będziemy oprowadzać po kampusie, odpowiadać na pytania, zaprezentujemy koła naukowe. No i zapraszamy do zabawy, przygotowaliśmy konkursy. W jednym z nich można wygrać aparat Instax. Chcemy, żeby uczniowie dobrze i ciekawie spędzili u nas czas – mówi Gabriela Lubas.

Kto zna lepiej uczelnię niż student?

Przewodnikami po uczelni będą studenci, którzy oprowadzą uczniów i opowiedzą o najciekawszych miejscach budynku G – najnowszego budynku uczelni i jednego z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych w regionie. Na trasie zwiedzania są:

• laboratorium wirtualnej rzeczywistości,
  • laboratorium RFID,
  • laboratorium chemii, biochemii i mikrobiologii,
  • Centrum Lean Management,
  • sale tłumaczeń symultanicznych,
  • sale zrównoważonego rozwoju.

Zapisy na dni otwarte dla szkół i uczniów

Na Dni otwarte obowiązują mailowe zapisy. Zgłoszenie należy wysłać na adres dagmara.sobala[et]merito.pl i należy podać:

• pełną nazwę szkoły;
  • warsztaty, w których uczniowie chcą wziąć udział;
  • liczbę uczniów;
  • telefon kontaktowy.

W wiadomości zwrotnej nauczyciel otrzyma formularz rejestracyjny dla uczniów, którzy wezmą udział w dniach otwartych.

Dzięki rejestracji uczniowie rezerwują sobie miejsce na wybranych warsztatach oraz mają dostęp do unikalnych treści przedstawianych podczas zajęć.

Po pozytywnym przejściu dwóch pierwszych kroków na skrzynkę pocztową nauczyciela przyjdzie potwierdzenie zapisów oraz szczegóły wydarzenia (program, sale).

Szczegółowy program zamieszczamy poniżej. Więcej informacji na stronie uczelni Uniwersytetu WSB Merito.

Źródło: materiały prasowe