wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:45

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Czy w poniedziałek wielkanocny sklepy są otwarte?
Kliknij, aby powiększyć
Zdjęcie ilustracyjne: wnętrze czynnej galerii handlowej. Fot. Oleksandr Poliakovsky
Zdjęcie ilustracyjne: wnętrze czynnej galerii handlowej.

Wielu z was zastanawia się jednak, czy 1 kwietnia w poniedziałek wielkanocny sklepy są otwarte. Co do zasady, w tym dniu oczywiście obowiązuje zakaz handlu. Jednak prawo przewiduje wyjątki i zakupy można zrobić w niektórych sklepach. Wybierając się na świąteczny spacer powinniśmy bez problemu napotkać czynną lodziarnię, kawiarnię czy cukiernię. 

Reklama

Czy w Lany Poniedziałek 1 kwietnia sklepy są czynne?

Przez siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę zakupy możemy robić na wielu stacjach benzynowych. Już dawno przystosowały się do zakazu handlu w dni świąteczne i oferują zadowalający asortyment artykułów spożywczych. 

Możemy też liczyć na osiedlowe sklepiki, bowiem zakaz handlu nie dotyczy placówek, które prowadzi przedsiębiorca na własny rachunek. Warunek jest taki, że za ladą musi stać on, a nie zatrudniany przez niego pracownik. Ten powinien mieć dziś wolne. 

Ta zasada odnosi się również do sieciowych sklepów, ale prowadzonych na zasadzie franczyzy. Dlatego zapewne wiele Żabek itp. punktów może być dziś otwartych.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: W niedzielę wielkanocną do lodziarni na pl. Bema kolejka była długa. Fot. Bartosz Mokrzycki
W niedzielę wielkanocną do lodziarni na pl. Bema kolejka była długa.

W wielu domach jedzenia jest nadmiar i nie każdy ma zapotrzebowanie na "spożywkę", ale wyjście na lody to już co innego, szczególnie gdy pogoda ładna. W pierwszy dzień świąt lodziarnie we Wrocławiu były oblegane i karnie staliśmy w długich kolejkach. W Lany Poniedziałek pewnie będzie podobnie.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl