4. Boże Narodzenie we Wrocławiu. 1200 opłatków i paczek dla ubogich rozdano na Ostrowie Tumskim [23.12.2022]
Na zdjęciu widać kolejkę ludzi po świąteczne paczki Caritas
Na zdjęciu widać kolejkę ludzi po świąteczne paczki

– Cieszymy się, że Bóg wchodzi w ludzkie dzieje, ludzką historię, że w szczególny sposób łączy się z każdym człowiekiem przez przyjęcie ludzkiej natury. Bóg tak samo jak my odczuwa ból, cierpienie, radość. Tak samo jak my pragnie miłości, tą miłością obdarowuje. Jest jednym z nas – mówił abp Józef Kupny, metropolita wrocławski podczas błogosławieństwa 1200 opłatków dla osób ubogich i w kryzysie bezdomności.

W przededniu Wigilii Bożego Narodzenia na Ostrowie Tumskim rozdano 1200 paczek dla osób w kryzysie bezdomności i bardzo ubogich. 1000 z tych paczek ufundowało miasto Wrocław. Pozostałe dwieście zostało zakupione ze środków przekazanych Caritas przez darczyńców.

– W zeszłym roku tych paczek było 800, teraz 1200. Widzimy ogromny wzrost zapotrzebowania na tego typu pomoc – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Caritas Wrocław 1200 opłatków i paczek dla ubogich

W paczkach znalazły się podstawowe artykuły spożywcze. Są tam gotowe krokiety, pierogi i barszcz czerwony. Nie zabrakło konserw i bochenka świeżego chleba.

– Dla każdego przygotowaliśmy też opłatek i życzenia. Pragniemy w ten sposób wyrazić naszą pamięć o nich, podzielić się radością Bożego Narodzenia – mówił dyrektor.

Wigilia 2022. Życzenia metropolity wrocławskiego

Wszystkim obecnym życzenia złożył abp Józef Kupny:

szystkim organizatorom, dyrektorowi, wolontariuszom Caritas i wszystkim obecnym składam życzenia pokoju! Teraz doświadczamy, że pokój jest wielką radością, bo na naszej granicy toczy się wojna, która niesie cierpienie i śmierć. Życzymy sobie pokoju, ale on nigdy nie zapanuje, jeśli nie będziemy go nosili w naszym sercu. Życzę więc doświadczenia pokoju wewnętrznego, które przynosi nam Dziecię Jezus
bp Józef Kupny, metropolita wrocławski

– W polskiej tradycji życzymy sobie, żeby nikt nie poczuł się samotny w te święta, żeby każdy znalazł miejsce przy wigilijnym stole – podkreślił Jacek Pluta, wicedyrektor Departamentu Spraw Społecznym Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W rozdawaniu paczek wzięli udział wolontariusze Caritas, uczniowie Liceum Sióstr Urszulanek oraz żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

źródło: Caritas

[greetingCard]