3. Inwestycje
  4. Kończy się budowa otwartych kortów tenisowych przy ulicy Trwałej we Wrocławiu, gdzie powstaje także hala
Na zdjęciu: ziemia, konstrukcja hali i czterokołowe maszyny budowlane FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Na zdjęciu: ziemia, konstrukcja hali i czterokołowe maszyny budowlane

Przy sportowej szkole podstawowej przy ulicy Trwałej budują zewnętrzne korty tenisowe i stawiają halę. Skorzystają z nich uczniowie, natomiast po godzinach lekcyjnych korty prawdopodobnie będą do wynajęcia. Cały obiekt powinien być skończony we wrześniu. Na początku roku byliśmy na budowie z kamerą Wrocław TV.

Budowa kortów i hali tenisowej przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 72 (ul. Trwała 17-19) wznowiona została jesienią 2022 roku. Na początku roku 2023 dwa korty zewnętrzne — pełnowymiarowy i treningowy — są prawie gotowe. Do zrobienia zostało: położenie nawierzchni akrylowej, ustawienie słupów oświetleniowych i zamontowanie ogrodzenia z siatki (tzw. piłkochwytów). Przy kortach będzie ścianka treningowa, której konstrukcja już stoi.

Obok powstaje hala:

• jeden kort o nawierzchni akrylowej,
  • elektroniczna tablica wyników,
  • szatnie, łazienki itp.;
  • zielony dach i ściana;
  • panele słoneczne na dachu.

Fotowoltaika zapewni pokrycie potrzeb hali w zakresie energii elektrycznej, a zielony dach i zielona ściana poprawią klimat wnętrza oraz estetykę otoczenia wpisując się w sąsiadującą zieleń.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Obecnie wykonawca stawia jej konstrukcję, po tym jak zakończył roboty ziemne i fundamentowe, jak również instalację kanalizacyjną pod posadzkami.

Dla uczniów i do wynajęcia

Korty zewnętrzne powinny być skończone w pierwszej połowie 2023 roku, natomiast hala trochę później — we wrześniu. Będą korzystali z nich uczniowie, a po godzinach mają być ogólnodostępne za opłatą.

Przy nowych obiektach sportowych wybudowane zostaną chodniki, dojścia i parkingi, miejsca postojowe (3) i zadaszone miejsca na rowery (20).

Wykonawcą są spółki MLW Projekt i Bauma z Wrocławia, a inwestycję z ramienia gminy prowadzi Zarząd Inwestycji Miejskich.