3. Wiadomości z regionu
  4. Nowa trasa rowerowa w parku ma 2,5 km i jest wymagająca
Dolnośląski Rowerowy Park Umiejętności powstaje w Brzegu Dolnym, w owalu rowerzysta Shutterstock / Brzeg Dolny / FB

Nowy pumptrack oraz prawie 2,5-kilometrowa trasa rowerowa z przeszkodami powstaje w Brzegu Dolnym. Dolnośląski Rowerowy Park Umiejętności to kolejny element wielkiego kompleksu dla miłośników ruchu i adrenaliny.

Dolnośląski Rowerowy Park Umiejętności powstaje w Brzegu Dolnym na osiedlu Fabrycznym. To kolejna atrakcja kompleksu sportowego dla dzieci i młodzieży, który tworzą:

• boisko orlik;
  • skate park;
  • park linowy.

Powiększ obraz: Budowa pumptracka w Brzegu Dolnym Brzeg Dolny / FB
Budowa pumptracka w Brzegu Dolnym

Dla początkujących i wirtuozów

W planie jest pumptrack, z którego korzystać będą mogły już małe dzieci. Oraz trasy rowerowe (w sumie ok. 2,4 km) tzw. singletrack z różnego rodzaju przeszkodami. Ta część wymaga już wyższych umiejętności w technice jazdy na rowerze.

Budowa potrwa do czerwca. Gmina Brzeg Dolny na realizację parku zaplanowała 900 tys. zł.

Źródło: materiały prasowe