4. Dobiega końca przebudowa budynku Centrum Neuropsychiatrii Neuromed na Popowicach [FILM, ZDJĘCIA]
Świetnie prezentuje się elewacja i wnętrza Neuromedu po remoncie jednego z budynków. Na zdjęciu widać budynek Centrum na Popowicach fot. Janusz Krzeszowski

W połowie października ma zakończyć się remont najstarszego budynku w Centrum Neuromed na Popowicach. Obecnie trwają tam ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz nowych sal, jak i na zewnątrz obiektu. Na dachu zamontowano już energooszczędne panele fotowoltaiczne, które zapewnią duże ilości energii pochodzącej z promieni słonecznych.

W przebudowanym budynku Neuromedu znajdą się gabinety specjalistów i pokoje dla dzieci

Po zakończeniu modernizacji jednego z budynków Neuromedu, będzie w nim działał dzienny oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży. W jego skład wejdzie pięć sal do terapii oraz pokoje przeznaczone dla:

• lekarzy
  • pielęgniarek
  • psychologów
  • logopedy
  • zabiegowy

Będą tu także takie miejsca, jak:

• sale lekcyjne
  • sale wyciszeń
  • sale dziennego pobytu
  • sale wielofunkcyjne

Znajdzie się miejsce dla biblioteki, kuchni z jadalnią, toalet, pokojów dla administracji i magazynu. Na piętro dojedziemy nową windą. Natomiast na zewnątrz powstają nowe miejsca parkingowe, stojaki na rowery, ławki i kubły na śmieci. Posadzone zostaną krzewy i kwiaty.

Prace w budynku Neuromedu nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM). Ich koszt wynosi 6,6 mln zł.

Centrum Neuromed powstał na Popowicach 30 lat temu

Ośrodek powstał w listopadzie 1992 roku. Początkowo podstawę personelu stanowili psycholodzy. Rok później zatrudnieni zostali lekarze specjalizujący się w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, a także terapeuci, rehabilitanci, logopedzi i pielęgniarki.

W 2008 roku dobudowana została część, w której mieści się Poradnia Specjalistyczna, Oddział Rehabilitacyjny, dwa gabinety EEG Biofeedback, a także specjalistyczny sprzęt do badania wywołanych potencjałów słuchowych oraz drugi gabinet terapii rodzinnej.

Trzy lata temu z kolei powstał oddział z poradnią neurologiczną dla dzieci i dorosłych, foniatryczną i audiologiczną, otolaryngologiczną. Obiekt mógł przed remontem przyjąć nawet 250 pacjentów dziennie.