wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowoczesny biurowiec L’UNI w centrum Wrocławia jest już prawie gotowy [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Robert Migdał,
L’UNI swój wyjątkowy charakter zawdzięcza połączeniu zabytkowych elementów z nowoczesną myślą architektoniczną materiały prasowe inwestora
L’UNI swój wyjątkowy charakter zawdzięcza połączeniu zabytkowych elementów z nowoczesną myślą architektoniczną

Biurowiec mieści się w neorenesansowym budynku dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu przy ul. Grodzkiej (między Uniwersytetem Wrocławskim, a Biblioteką Ossolineum). Budynek został całkowicie zmodernizowany i wykończony w najwyższym standardzie. Już niedługo do L’UNI wprowadzą się pierwsi najemcy. Przeczytajcie więcej o tej inwestycji.

Reklama

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prace budowlane na zewnątrz i wewnątrz L’UNI dobiegają już końca. Przestrzenie wspólne są już wykańczane. Zakończył się montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych. Gotowe są windy. Obecnie wykonywane są próby i odbiory techniczne. Zaawansowane prace trwają również na zewnątrz budynku. Bryła budynku ma już docelowy wygląd. Położone zostały już tynki, odrestaurowano zabytkowe elementy tj. rzeźby popiersi na zwieńczeniu pilastrów. Teraz porządkowany i zagospodarowywany jest teren w sąsiedztwie L’UNI” - informuje Waldemar Weintritt, Project Engineer w firmie doradczej JP Weber, która pełni nadzór inwestycyjny nad L’UNI.

Biurowiec z przepięknym widokiem na mosty i wyspy

L’UNI swój wyjątkowy charakter zawdzięcza połączeniu zabytkowych elementów z nowoczesną myślą architektoniczną. Na uwagę zasługuje przeszklony dach, który został pokrywy ceramicznym nadrukiem. Inwestor zdecydował się na zastosowanie takiego rozwiązania, żeby podkreślić unikalny charakter inwestycji.

Górna kondygnacja dzięki przeszkleniu umożliwi podziwianie panoramy mostów Uniwersyteckich, Tamki i Wyspy Słodowej.

L’UNI powstał w dawnym budynku Wydziału Farmacji Akademii Medycznej. Nazwa budynku nawiązuje do francuskiego słowa „L’Université”, które nierozerwalnie łączy się z historią tego miejsca.

Ten neorenesansowy budynek z 1866 roku położony w obszarze Starego Miasta, przy budynku głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, oferuje wyjątkowy widok na Odrę. Rewitalizacja budynku ruszyła w połowie 2020 roku i prowadzona była pod bacznym okiem konserwatora zabytków.

Około 3 600 m kw. powierzchni biurowej w ścisłym centrum miasta

Termin oddania do użytku zaplanowany jest na sierpień 2022 roku. Zarówno inwestorowi, jak i pracowni odpowiedzialnej za projekt „Maćków Pracownia Projektowa”, zależało na przywróceniu budynkowi jego dawnego blasku i połączeniu historycznej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami. Biurowiec oferuje około 3 600 m kw. powierzchni biurowej.

Budynek przy ulicy Grodzkiej 9, była siedziba Wydziału Farmacji Uniwersytetu Wrocławskiego, stanowi część pierzei zabudowań uniwersyteckich, ciągnących się wzdłuż Odry w północnej części Starego Miasta. Bezpośrednio sąsiaduje z jednymi z najbardziej rozpoznawalnych  obiektów we Wrocławiu – Gmachem Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Biblioteką Ossolineum.

Znajduje się zaledwie 300 m od Rynku, zaś od pełnych zieleni, odrzańskich wysp dzieli go tylko parę kroków. Obiekt zostanie całkowicie zmodernizowany i wykończony w najwyższym standardzie. Zachowane zostaną wszystkie atuty zabytkowego budynku, jak również niezbędne udogodnienia dedykowane obiektom biurowym m.in. klimatyzacja, kontrola dostępu, nowoczesne sale konferencyjne czy infrastruktura dla rowerzystów.

Zobacz również

Źródło: materiały prasowe inwestora

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl