wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zobacz, co można robić na Placu Grunwaldzkim [ZAPISY]
Bezpłatne zajęcia realizowane są przez Fundację Ładne Historie fot. Marta Sobala
Bezpłatne zajęcia realizowane są przez Fundację Ładne Historie

Pomoc w nauce i odrabianiu lekcji, zabawy integracyjne, warsztaty artystyczne, a także zajęcia ruchowe, relaksacyjne i kulinarne – to tylko niektóre bezpłatne zajęcia organizowane w Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży przy ul. Skłodowskiej-Curie 63a. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Planowane są też cykliczne wyjścia poza teren centrum.

Reklama

– Przed nami cały rok warsztatów kreatywnych i profilaktycznych, zajęć ruchowych, zabaw integracyjnych, spotkań tematycznych, wyjść do muzeów i instytucji kultury. Naszym celem jest stworzenie dla dzieci bezpiecznej przestrzeni, w której mogą spędzać czas w gronie rówieśniczek i rówieśników, tworzyć i działać kreatywnie, a także zjeść posiłek przygotowany wspólnie z naszymi animatorkami – zachęca Marta Sobala, kierowniczka Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki.

Wspólne gotowanie i zdrowy podwieczorek

Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-19.30 dla dzieci uczęszczających do klas I-VIII. Na miejscu będą obecne asystentki międzykulturowe, które ułatwią integrację. Każdego dnia będzie też wspólne gotowanie, a zespół ds. edukacji zapewni wciągające i dopasowane do możliwości dzieci zajęcia. Każdy uczestnik zostanie poczęstowany również zdrowym podwieczorkiem.

Jak zapisać dziecko?

Bezpłatne zajęcia realizowane są przez Fundację Ładne Historie. Liczba miejsc jest ograniczona, więc obowiązują zapisy poprzez formularz. W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt mejlowy: placgrunwaldzki(at)ladnehistorie.pl.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl