wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
fot. Shutterstock

Wiemy, gdzie na kierowców czekają fotoradary we Wrocławiu i nie tylko. Również w aglomeracji wrocławskiej warto uważać zwłaszcza na autostradzie A4, drodze szybkiego ruchu S8 czy drodze krajowej nr 3. Sprawdź, gdzie przeprowadzana jest kontrola prędkości!

Reklama

Fotoradary we Wrocławiu – gdzie stoją?

W samym Wrocławiu nie ma zbyt wielu fotoradarów, za to bardzo często okolicę patroluje policja. Warto więc zważać na ograniczenia prędkości, aby nie stwarzać na drodze zagrożenia, a przy okazji nie dostać mandatu, którego cena w roku 2022 może wynieść nawet 5 tys. zł!

Większość osób z pewnością to zdziwi, ale we Wrocławiu znajduje się tylko jeden fotoradar. Stoi na skrzyżowaniu Alei Wiśniowej, Alei Armii Krajowej i ul. Ślężnej (osiedle Borek). To droga krajowa 94, która łączy Oławę z Wrocławiem.

Fotoradary w aglomeracji wrocławskiej – gdzie na nie uważać?

Poza samym Wrocławiem w aglomeracji wrocławskiej znajduje się kilka fotoradarów. Stan na 2022 r. prezentuje się następująco:

Jak często zmieniają się lokalizacje fotoradarów we Wrocławiu i aglomeracji?

Trzeba mieć na uwadze, że liczba fotoradarów we Wrocławiu i aglomeracji może się zmieniać. Statystyki z poprzednich lat pokazują, że pojawia się ich coraz więcej. W całej Polsce ich liczba od 2021 r. zwiększyła się o ponad 80 nowych urządzeń mierzących prędkość. Aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi fotoradarów na Dolnym Śląsku, warto sprawdzać interaktywną mapę dostępną na stronie CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym).

Na terenie dolnośląskiego wkrótce mogą pojawić się dwa kolejne fotoradary (w tym we Wrocławiu w okolicach Psiego Pola, gdzie droga jest bardzo ruchliwa). Znajdą się one na trasie:

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl