wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Akademicki Wrocław: Spacer po szkole oficerskiej

Symulatory wozów bojowych, elektroniczną strzelnicę i pracownie, w których podchorążowie ćwiczą zasady taktyki oraz izbę tradycji, zobaczyli uczestnicy sobotniego spaceru po Akademii Wojsk Lądowych. To kolejna odsłona cyklu „Akademicki Wrocław”.

Reklama

Spotkanie na terenie Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu miało wyjątkowy charakter. Na uczelni trwają już przygotowania do Święta Podchorążego, obchodzone jest ono 29 listopada, w rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego.

Przewodnikami po uczelni byli podchorążowie, studenci II roku studiów oficerskich. Szkoła kształci wojskowych kilku specjalności, prowadzi także kursy i zajęcia dla kandydatów Wojsk Obrony Terytorialnej i studentów Legii Akademickiej.

Uczestnicy spotkania poznali plany rozwoju AWL. O zasadach studiów w szkole oficerskiej opowiadali sami podchorążowie. Można było także zwiedzić izbę tradycji.

Najciekawszym elementem spaceru były wizyty w pracowniach, w których podchorążowie uczą się sztuki wojennej. O zasadach kształcenia taktycznego, praktycznych umiejętności w obsłudze wozów bojowych oraz na elektronicznej strzelnicy opowiadali wykładowcy Akademii Wojsk Lądowych. Ostatnim akcentem prawie trzygodzinnego spotkania był pokaz musztry paradnej.

Organizatorem spacerów z cyklu „Akademicki Wrocław” jest Wrocławskie Centrum Akademickie

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama