3. Wiadomości z regionu
  4. Dolnośląski Cross Rowerowo-Pieszy częścią wyzwania 365 Triathlon Adriana Kostery
Adrian Kostera z rowerem obok czerwonej tablicy z napisem REZERWAT PRZYRODY STAWY MILICKIE Wyzwanie - 365 Triathlon FB

Gdy Adrian Kostera przepłynie 1200 kilometrów, wsiądzie na rower, żeby przejechać dystans zbliżony do drogi z Wrocławia do Melbourne i z powrotem. To część wyzwania 365 Triathlon, do którego można się przyłączyć. Adrian Kostera zaprasza na Dolnośląski Cross Rowerowo-Pieszy.

Przyglądamy się wyzwaniu 365 Triathlon, przecierając oczy ze zdumienia. Adrian Kostera, triatlonista, jest na drodze, która mierzy 40 170 km. Zamierza ją pokonać w rok. Teraz płynie (codziennie po 18 kilometrów), później będzie jeździł rowerem (200 km dziennie), a na końcu pobiegnie (55 km każdego ze 143 dni). Wszystko na Dolnym Śląsku.

Jeżeli wytrwa, pobije rekord Guinnessa. Wystartował 1 czerwca z Wrocławia. Po pierwszym dniu przeniósł się nad zalew Stradomia pod Sycowem. Tam wykonuje część pływacką, która skończy się 6 sierpnia. Następnego dnia rozpocznie rower.

Rowerem przez Stawy Milickie

Częścią etapu rowerowego będzie wydarzenie pod nazwą Dolnośląski Cross Rowerowo-Pieszy. Jest zaplanowane na 12 sierpnia w Rudzie Milickiej.

Wyzwanie 365 to nie tylko Adrian Kostera, to wszyscy uczestnicy i osoby, które odwiedzają nas każdego dnia. Podczas części pływackiej mieliśmy dużo zapytań właśnie o etap rowerowy.
Wojciech Gęstwa, dyrektor wydarzenia 365 Triathlon

Na Dolnośląski Cross Rowerowo-Pieszy zaproszeni mogą czuć się rowerzyści na każdym poziomie wtajemniczenia. Organizatorzy przygotowali dwie trasy: 30 km i 12 km. – Obie pętle prowadzić będą przez malownicze tereny Dolnego Śląska, oferując uczestnikom niezapomniane widoki i przyjemność z aktywności na świeżym powietrzu – zachęca Wojciech Gęstwa.

Oprócz jazdy będzie miasteczko z atrakcjami. – Uczestnicy będą mieli okazję spotkać nie tylko Adriana Kosterę, ale również skorzystać z porad ekspertów oraz poznać i przetestować szeroką ofertę partnerów wyzwania – zapowiada dyrektor.

Na Dolnośląski Cross Rowerowo-Pieszy trzeba się zapisać – tutaj.

Adrian Kostera to rekordzista świata na dystansie 5 x Ironman we Francji  w 2022 roku. Na koncie jego sukcesów jest także:

• rekord świata na dystansie najdłuższego duathlonu (120 kilometrów biegu, 1800 kilometrów rowerem szosowym i ponownie 422 kilometry biegu),
  • przebiegnięcie 100 maratonów w 100 dni,
  • trzecie miejsce na dystansie 10 x Ironman podczas mistrzostw świata w szwajcarskim Buchs.

Wywiad z triatlonistą jest tutaj.

Źródło: materiały organizatorów