4. 4. Regionalna Baza Logistyczna Wojska Polskiego ma od dziś swój sztandar
Uroczystość nadania sztandaru 4. Regionalnej Bazie Logistycznej Wojska Polskiego. Wrocław, 15.03.2024 Oleksandr Poliakovsky

Żołnierze i oficerowie w paradnych mundurach, mnóstwo wozów wojskowych, hymn Polski, tłumy obserwujących wrocławian - dziś w samo południe na Rynku rozpoczęła się uroczystość nadania sztandaru 4. Regionalnej Bazie Logistycznej Wojska Polskiego.

Głównym zadaniem bazy jest zabezpieczenie logistyczne jednostek wojskowych w jej rejonie odpowiedzialności oraz misji pokojowych – w tym PKW Afganistan, we współdziałaniu z 10 Opolską Brygadą Logistyczną.

Rejon odpowiedzialności 4 RBLog obejmuje województwa dolnośląskie, śląskie, opolskie i lubuskie.