Brave Kids - ruszają zapisy na edycję 2015

Dzieciaki z Ukrainy, Brazylii, Estonii i Maroka to tegoroczni goście szóstej już edycji Brave Kids. Projekt ma z roku na rok coraz więcej entuzjastów, a rodziny, które są zainteresowane dwutygodniową gościną dla małych artystów organizatorzy zapraszają w poniedziałek 30 marca do Konturów Kultury. Będzie można pytać i porozmawiać z tymi, którzy już przyjęli odważne dzieci.

  • brave kids 2015

    Parada Brave Kids/fot. Tomasz Walków

  • brave kids 2015

    Parada Brave Kids/fot. Tomasz Walków

  • brave kids 2015

    Parada Brave Kids/fot. Tomasz Walków


Dzieciaki ze świata u wrocławian

Dwa tygodnie to raczej mało czasu, ale wystarczająco dużo, by nawiązać z kimś kontakt, może nawet przyjaźń. Taka przygoda czeka wrocławskie rodziny, jakie od 17-29 czerwca przyjmą pod swój dach dzieci z Ukrainy, Brazylii, Estonii i Maroka. Mali wykonawcy wezmą udział w projekcie Brave Kids, w ramach którego przewidziano nie tylko spektakle wielokulturowe, ale też warsztaty i debaty. Co ciekawe, osoby, które goszczą dzieci nie tylko uważają czas z nimi spędzony za magiczny, także edukacyjny (bo słowo „tolerancja” przestaje być tylko słownikowym frazesem) i rokrocznie zgłaszają się do projektu, jak Laryssa Kowalczyk. W 2013 roku przyjmowała chłopców z Indii, w 2014 roku dziewczynki z Indonezji. Przyszłym zainteresowanym rodzinom opowie, jak niezwykłe czekają ich chwile w towarzystwie małych reprezentantów odmiennych krajów i kultur. – Takich doświadczeń nie daje żadna podróż – zapewnia Justyna Warecka, producentka projektu Brave Kids. Zwłaszcza że rodziny utrzymują kontakt ze swoimi podopiecznymi z Brave Kids także długo po zakończeniu projektu.

Jak ugościć małych artystów

Jak dowiedzieć się, czy Wasza rodzina może ugościć dzieci ze świata? Spotkanie dla zainteresowanych zaplanowano na poniedziałek 30 marca na 19.00 w Konturach Kultury (ul. Jagiellończyka 10a). Będą organizatorzy i rodziny, jakie mają już doświadczenie w pracy z młodymi odważnymi. Wyświetlony zostanie też film o Brave Kids.

6. edycję Brave Kids zaplanowano w dniach 17 czerwca do 12 lipca (wrocławianie podejmą dzieci od 17 -29 czerwca, potem kolej na mieszkańców innych polskich miast).  

 Zgłoś uwagę