Biura dla innowacyjnych

Załóż firmę w Inkubatorze Technologicznym i Centrum Innowacji

  • Inkubator DAWG przy ul. Kasztanowej we Wrocławiu. Fot. www.dawg.pl

    Inkubator DAWG przy ul. Kasztanowej we Wrocławiu. Fot. www.dawg.pl


Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej rozpoczyna nabór najemców na nowe powierzchnie biurowe w Inkubatorze Technologicznym i Centrum Innowacji, powstającym przy al. Kasztanowej we Wrocławiu. Powierzchnie będą dostępne od grudnia, jednak już teraz można zapoznać się z rozkładem lokali i dokonywać rezerwacji.

W nowym obiekcie, na powierzchni 1200 metrów, swoją siedzibę znajdzie około 30 firm.

- Będzie to już drugi nasz inkubator w stolicy Dolnego Śląska - mówi Marek Kobiec, prezes DAWG. - Kolejna inicjatywa spółki ma na celu rozwój przedsiębiorczości, ze szczególnym naciskiem na przedsiębiorczość innowacyjną.

Poza powierzchnią do prowadzenia działalności, lokatorom Inkubatora Technologicznego DAWG zaoferuje wsparcie w rozwijaniu działalności, pozyskiwaniu środków pomocowych na inwestycje oraz doradztwo proinnowacyjne. Agencja zapewni wsparcie ekspertów z różnych dziedzin, pomoc w zakładaniu oraz rozwoju małych i średnich firm, a także tworzeniu innowacyjnych pomysłów biznesowych. Do swojej oferty DAWG włączy również wyspecjalizowane doradztwo proinnowacyjne związane głównie z transferem innowacji i technologii.

- Przystąpiliśmy do realizacji centrum ze względu na olbrzymie zainteresowanie tego typu ośrodkami, które stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju przedsiębiorczości – podkreśla Elżbieta Misiak z DAWG. - Staramy się by nasze inkubatory były miejscem efektywnej współpracy, ciekawych spotkań biznesowych i szkoleń. Kreujemy warunki do kooperacji wśród lokatorów Inkubatora, wspieramy integrację oraz nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Pierwszy z inkubatorów DAWG działa przy alei Kasztanowej we Wrocławiu od grudnia 2012 roku. Jego powierzchnie biurowe znalazły najemców w ciągu kilkunastu tygodni. Obiekt udostępnia nie tylko lokale biurowe, ale również sale konferencyjne, szkoleniowe i wspólny sekretariat.

Katarzyna KunkaZgłoś uwagę