Będzie połączenie ul. Granicznej i Rakietowej – jest przetarg

Ulica Graniczna połączy się z Rakietową. Jest przetarg na drugi etap budowy drogi, która powstała w ostatnich latach przy firmie Pro Logis. Nowa trasa pozwoli dojechać od strony Muchoboru Wielkiego do AOW, czy lotniska z pominięciem ulicy Mińskiej. 

  • Inwestycja dotyczy zaznaczonego na czerwono fragmentu drogi


Duży fragment nowej drogi już istnieje. W pierwszym etapie inwestycji partycypowały firmy, które prowadzą w tamtych okolicach działalność gospodarczą, m.in. firma Pro Logis. Teraz pozostaje do wybudowania już tylko niespełna 500 metrów drogi aby połączyć Graniczną z Rakietową.

 - To ważne ponieważ nowy trakt, poza obsługą transportową firm zlokalizowanych wokół nieg, będzie dzięki temu miał o wiele szerszą funkcję – od Muchoboru Wielkiego, z pominięciem Mińskiej, będzie można poprzez ulicę Graniczną dojechać do węzła AOW, bądź też do Lotniska, czy nawet dalej. Za pośrednictwem powstającej obwodnicy Leśnicy wkrótce będzie można dotrzeć do wylotu na Legnicę (DK 94) czy też do ul. Kosmonautów w okolice nowego szpitala Wojewódzkiego – tłumaczy Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. 

Spółka miejska ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie brakującego odcinka drogi.Chcą rozstrzygnąć go jeszcze latem. Tak, by w tym roku mogły ruszyć roboty, które powinny zakończyć się do połowy 2018 roku. Dzięki temu projektowi,  poza nowym odcinkiem drogi, na skrzyżowaniu z Rakietową powstanie rondo.

O wartości zadania przesądzi przetarg, ale szacowane jest ono na około pięć milionów złotych.

Zgłoś uwagę