Aniello Desiderio - mistrz gitary zagra we Wrocławiu

Ma anielskie imię i nazwisko, które oznacza pragnienie. Tym pragnieniem okazała się muzyka i gra na gitarze. Aniello Desiderio będzie gwiazdą koncertu 26 lipca w Starym Klasztorze. Początek o 19.00.

  • aniello desiderio stary klasztor

    Aniello Desiderio zagra w Starym Klasztorze


Artysta nie ma wakacji. To nie do końca prawda, choć nawet czas wolny muzycy spędzają często na kursach mistrzowskich z gwiazdami i na zbieraniu bezcennego doświadczenia i wskazówek. Aniello Desiderio, jeden z najlepszych gitarzystów klasycznych na świecie będzie pedagogiem tegorocznego Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Przy tej okazji udało się go zaprosić na koncert do Wrocławia.

Warto się wybrać do Starego Klasztoru, bo Desiderio to gitarzysta nazywany mistrzem stulecia sześciu strun. Neapolitańczyk zaczynał już jako ośmiolatek czarując grą i zdobywając przydomek cudownego dziecka. Potem były wygrane w wielu konkursach i imponująca międzynarodowa kariera zwieńczona występami ze świetnymi orkiestrami z Deutsche Kammerphilharmonie z Bremy na czele.

W Niemczech Desiderio zatrzymał się zresztą na dłużej, bo jest profesorem w konserwatorium w Koblencji, podobną funkcję piastuje we włoskim Avellino. Udziela się chętnie nie tylko w projektach klasycznych, ale i crossoverowych (pracował też z gitarzystami rockowymi).

We Wrocławiu zagra klasykę, ale słuchacze przekonają się, że magia wielkiego wirtuoza nie polega jedynie na wspaniałych umiejętnościach technicznych, ale również na niezwykłej muzykalności, której Aniello Desiderio nie sposób odmówić. Przepięknie potrafi wprowadzić publiczność w dowolny klimat, w każdym utworze jest przekonujący, autentyczny.   

Bilety na koncert Aniello Desiderio w Starym Klasztorze (ul. Purkyniego 1) kosztują 30 i 35 zł w przedsprzedaży, a 35 i 40 zł w dniu sprzedaży. Początek niedzielnego wieczoru o 19.00.

Zgłoś uwagę