wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza X edycja Akademickiego ROcKa! Przeczytaj, jakie warunki należy spełnić, aby wziąć udział w imprezie

Zostań gwiazdą estrady! Rusza X edycja Akademickiego ROcKa. Jeszcze można zgłaszać zespoły do konkursu. Przeczytaj, jakie warunki należy spełnić, aby wziąć udział w imprezie i zagrać koncert. Najpierw - 25 stycznia półfinałowy, a później 22 lutego finałowy.

Reklama

W konkursie kapel studenckich mogą wziąć udział wszystkie zespoły, niezależnie od tego, jaki rodzaj muzyki grają. Ideą Akademickiego ROcKa jest bowiem prezentacja twórczości młodych, zdobywających dopiero popularność muzyków.

X edycja Akademickiego ROcKa. Jak wziąć udział?

W zgłoszeniu należy podać:

  • nazwę zespołu;
  • skład osobowy grupy;
  • linki do utworów, z tym że mogą to być materiały dźwiękowe lub dźwiękowo-filmowe, zamieszczone również na YouTube lub Spotify;
  • dane kontaktowe.

Dodatkowym atutem będzie odnośnik do social mediów.

Zgłoszenie należy wysłać do 15 stycznia na adres akademickirockuwr[at]nzs.org.pl

Jury wybierze półfinalistów

Organizatorzy nie postawili warunków dotyczących repertuaru. Można więc przesyłać utwory oryginalne, jak i covery. Nie została też określona maksymalna liczba linków wysłanych w zgłoszeniu.

Jury będzie zwracało uwagę na styl, technikę i charyzmę sceniczną zespołu. Chcemy, aby wykonania młodych artystów ocenione były z różnych perspektyw.
Jagoda Andrzejewska z Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego

W skład jury wejdą osoby ze środowisk studenckiego i muzycznego. Przynajmniej jedna z nich będzie przedstawicielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, organizatora imprezy. W jury zasiadać też będzie reprezentant klubu Bezsenność.

Półfinał i finał w Bezsenności

Zespoły, które przejdą wstępne eliminacje, zagrają 25 stycznia w Bezsenności przy ul. Ruskiej. Dla publiczności koncert będzie darmowy. Finał zaplanowano na 22 lutego.

Wszystkich studentów zapraszamy zarówno na koncert półfinałowy, jak i finałowy. To będzie na pewno dobra okazja, by posłuchać dobrej muzyki.
Jagoda Andrzejewska

Nagrodą dla zwycięzcy będzie…

Dla zwycięzców X Akademickiego ROcKa przewidziane są nagrody: możliwość udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz kilkugodzinna sesja w studiu nagraniowym. 

– Niewykluczone są także inne nagrody, ale wciąż czekamy na ich potwierdzenie – zastrzega Jagoda Andrzejewska z Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl